Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
510 postów 3373 komentarze

baśń jak niedźwiedź

coryllus - światło szeleści, zmawiają się liście na baśń co lasem jak niedźwiedź się toczy

PiS to drzewo, które chcą zrąbać

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

 

Toporem ma być nowelizacja ustawy o Kodeksie Wyborczym w ekspresowym tempie przekazana do laski marszałkowskiej. Pisał o tym marszałek Dorn na swoim blogu. Kiedy wchodzimy na stronę sejmu i klikamy odpowiednie linki mające nam dać odpowiedź jak wyglądają obecnie sprawy związane z tą nowelizacją pojawia się komunikat, że nie można ustanowić takiego połączenia. Być może to chwilowa awaria, ale być może wcale nie. Inne strony wchodzą, a sejmowe nie. Pytanie techniczne – dlaczego? Admini w Sejmie zaspali? To budzić ich do jasnej cholery! Za co biorą pieniądze!?
 
Zmiany w Kodeksie Wyborczym zaproponował jak wiadomo ruch PJN, motywacja była tyleż prosta co zakłamana – żeby uniknąć licytowania się treściami marketingowymi i skupić na meritum trzeba zakazać płatnych spotów wyborczych w telewizji. Prosty ten pomysł z pewnością trafi do serc i mózgów rozemocjonowanych ćwierćinteligentów, którzy kupują narrację o wojnie polsko-polskiej, o złym kaczorze siejącym nienawiść i o potrzebie merytorycznej dyskusji w krótkich dniach kampanii.
 
Taka dyskusja jest rzeczywiście potrzebna, ale w czasie pomiędzy jedną a drugą kampanią wybroczą. Wtedy jest czas i miejsce na dyskusję merytoryczną o podatkach, o reformach i o ubezpieczeniach społecznych. Wtedy, nie zaś w czasie kampanii. Kampania wyborcza to sprzedaż. Kampania wyborcza jest tym samym czym jest każda kampania marketingowa i wiadomo to nie od dziś. Tak jest w każdej dojrzałej demokracji. Kandydaci przedstawiają swoje racje, a racje owe są polukrowane i podane w taki sposób by nie zmęczyć i nie znudzić wyborcy. Przynajmniej powinny takie być, bo w Polsce różnie bywa i z merytorycznością kampanii nie ma fakt ów bynajmniej wiele wspólnego. Kampania ma pokazać polityków i ich programy tak by ludzie chcieli na nich głosować i pozbyli się wszelkich wątpliwości w czasie kampanii właśnie. Nie służy kampania temu by te wątpliwości rozbudzać. A do tego sprowadziłaby się owa mityczna merytoryczna dyskusja proponowana przez PJN. Zresztą – o jakiej dyskusji mowa – czas kampanii jest krótki. No i gdzie niby miałaby się ta dyskusja odbywać? Nie w telewizji przecież, bo nie wolno. A jeśli nie w telewizji to zapewne na wolnym powietrzu, przy udziale tysięcy ludzi? To już lepiej zorganizować jakiś koncert.
 
Kiedy uświadomimy sobie to wszystko pojawia się pytanie – dlaczego w Polsce ciągle mamy te wieczne postulaty reform i to wieczne nawoływanie do merytoryczności? Odpowiedź jest prosta. Mamy to dlatego, że póki co żadna partia prócz PiS nie zabrała się za realizację swoich programów wyborczych serio – to znaczy tak, by reforma rzeczywiście służyła obywatelom, a nie była tylko katapultą wyrzucającą partię rządzącą ku nowemu sukcesowi wyborczemu, co mamy możliwość oglądać teraz przy okazji JOW-ów w wyborach do senatu.
 
Pominę tutaj całą złożoną, a przedstawioną dość plastycznie przez marszałka Dorna sprawę związaną z głosowaniem nad zmianami i ewentualnymi korzyściami jakie zmiana przyniesie poszczególnym partiom. Nie ma to sensu, bo jak się właśnie dowiedziałem stosowny podpis złożony został na stosownym dokumencie przez pana prezydenta i sprawa jest już zaklepana. Nie będzie można reklamować się w czasie kampanii w telewizji. Dotyczyć to będzie wszystkich partii, ale uderzy jedynie w PiS. Nie będzie można reklamować się za pieniądze. Czy to oznacza, że za darmo będzie można? Ależ oczywiście. Przecież nikt nie zabroni pokazywać w telewizji, szczególnie tej prywatnej, gospodarskich wizyt premiera w mleczarni, w fabryce butów (czy jeszcze jakaś została?), w szkole i na boisku szkoły. To będzie wolno emitować od rana do nocy, a do tego jeszcze kilka programów rozrywkowych, w których wystąpi Janusz Palikot, przebrany za Joannę Senyszyn, po to by ćwierćinteligencja od Bałtyku po Karpaty miała o czym rozmawiać przy piwku i niedzielnym stole.
 
Szczególnie przykra jest w tym wszystkim rola ruchu, który rzecz zainicjował oraz motywacja, którą ów ruch podaje na swoje usprawiedliwienie –ma nią być chęć przewietrzenia sceny politycznej (prócz merytoryczności) i danie szansy nowym politycznym bytom. Takim jak PJN właśnie. Uwierzyć w to może chyba tylko ktoś taki, jak bloger eumenes z salonu24, podający się za Hellena wśród Macedończyków. Spieszę donieść blogrze eumenes, że wasza sytuacja jest inna zgoła. Przedstawiając taki punkt widzenia nie jesteście Hellenem wśród Macedończyków, ale dziewicą-gimnazjalistką wśród idących na front czerwonoarmistów. Wasz los jest przesądzony.
 
PJN niczego nie ugra na tej zmianie, ugrać jedynie może – tu zgodzę się z jedną z propozycji marszałka Dorna – jedynie zarząd tego ruchu, czyli państwo Kluzik, Jakubiak, Poncyliusz, Kamiński, Bielan, którzy w odpowiednim czasie przejdą do PO pozostawiając płaczącego samotnie Ołdakowskiego na schodach Muzeum Powstania Warszawskiego. PJN nie czyni tych wszystkich prysiudów po to by żyło się lepiej wszystkim, tylko po to by żyło się lepiej politykom PO, do których oni już wkrótce będą się zaliczać. Ta piękna idea przyświeca pani Kluzik od samego początku. Uczynili to także po to, by ostatecznie pogrążyć PiS, by zakneblować tę partię i nie dopuścić do ludzi żadnej innej narracji poza tą, którą wymyślą spece od szeptanego marketingu i stwory pokroju Tymochowicza. PiS to drzewo, które będą próbowali zrąbać w tym roku, do tej pory wzorem złych sąsiadów, którym przeszkadza rozłożysty cień podlewali je benzyną, by uschło. Nie uschło, więc znaleźli topór.
 
Co powinien zrobić PiS w takiej sytuacji? Mieć do dyspozycji ludzi, którzy gotowi będą przez cały rok jeździć po kraju z odczytami przekonującymi ludzi nie tyle do partii, nie tyle do wyborów, nie tyle do Kaczyńskiego co do Polski. PiS powinien mieć swoje gazety, centralne, regionalne i lokalne, powinien mieć swoje portale internetowe i radio. Sprawy nie wyglądają różowo, ale jest w tym jedna rzecz pozytywna – Kaczyński i Macierewicz nie muszą przebierać się za Senyszyn, żeby wzbudzić zainteresowanie. Jeśli chodzi o Donalda Tuska sprawa nie jest już taka oczywista, szczególnie po ogłoszeniu raportu MAK.

KOMENTARZE

 • "PiS to drzewo, które będą próbowali zrąbać "
  Wolne żarty... Nikt nie ma zamiaru "zrąbywać" takiej fajnej "opozycji". Całkowity absurd.

  " Co powinien zrobić PiS w takiej sytuacji? Mieć do dyspozycji ludzi, którzy gotowi będą przez cały rok jeździć po kraju z odczytami przekonującymi ludzi"

  Słuszna słuszność. Tylko ja co i rusz słyszę, że do tej "opozycyjnej" partii bardzo ciężko jest się zapisać. To kto niby ma jeździć z tymi odczytami?
 • @SpiritoLibero
  Co pan opowiada, sytuacja zmierza w stronę okoliczności, w których żadna opozycja nie będzie potrzebna. Do PiS może się pan zapisać za pośrednictwem Inetrnetu. Seawolf się ostatnio zapisywał, niech pan go spyta.
 • coryllus
  pełna zgoda z jedną uwagą. Moim zdaniem to PO będzie przechodzić do PJN - to jest nowa odskocznia do skompromitowanej do cna PO.
  Pozdrawiam serdecznie
 • Pożyjemy,zobaczymy.
  Nie możemy, moim zdaniem, traktować tej partii, jak standardowych rozłamowców, którzy odeszli z partii i założyli własną.
  Początkiem było ich WYRZUCENIE z PiS.
  WYRZUCENIE.
  Tego, że próbują tworzyć teraz własny polityczny byt i starają się zagnieździć na polskiej arenie politycznej, nie można im przecież brać za złe.
  A co do tych spotów - ja nie przeceniałabym tak ich wartości. Wierny elektorat PiS będzie na tę partię głosował także i bez spotów. A dodatkowi wyborcy, tzw. niezdecydowani?
  Hm.Oni za bardzo się PiS-u boją i żaden spot ich nie przekona, zniechęceni do PO wybiorą raczej SLD (co widać już w sondażach),albo PSL (bo na bezrybiu i rak ryba...), albo właśnie PJN.
  Jeśli pani Kluzik, Jakubiak i pozostali aktywiści PJN wystraszą się i podrepcą do PO, to zrobią błąd.
  Bo według mnie, mają szansę przekroczyć próg, zwłaszcza, że partia rządząca się sypie.
 • @autor
  Powiem nieco przewrotnie - może to i lepiej. Od dawna mówi się o szerokim ruchu na wzór Solidarności, który mieć powinien na sztandarach Polskę, ale nie tą, która jest "najważniejsza". Pieniądze PiS może z czystym sumieniem wydać na animację społecznych ruchów fraktalnych, innych zorientowanych na danie ODPORU.
  Czas budowania okopów św. Trójcy minął - pora na ofensywę, byle z głową i w szerokiej formule.

  Jak mawiał Adam Jerzy Czartoryski "w Polsce są tylko dwie partie: pro-polska i anty-polska" [reszta to mgła]
 • @Molier
  To możliwe, ale wątpię szczerze by ktoś taki jak Tusk dał się tak po porstu przesunąć do kąta
 • @grazss
  Ja właśnie myślę, że odpowiednio przygotowana kampania mogłaby przekonać wiele osób. Teraz kampania w mediach będzie, ale będzie to kryptokampania PO, która udawać będzie, że kampanii nie ma.
 • @carcajou
  Powiedz to tym milionom, które się narkotyzują telewizją.
 • @coryllus
  "...sytuacja zmierza w stronę okoliczności, w których żadna opozycja nie będzie potrzebna. "

  I to już de facto mamy. poza tym PiS nie jest żadną opozycją. Nawet nie stara się udawać.
  Co do zapisywania się (broń Panie Boże!) to moją wiedzę opieram na relacjach blogerów, którzy próbowali. I nici.

  PiSowi nie zależy chyba na tym , żeby ich szeregi rosły. Jeszcze tortu by zabrakło?
  Kaczyński glanuje wszelkie ruchy oddolne, które usilnie chcą mu pomóc.
  Tyle.
 • @SpiritoLibero
  Kaczyński nikogo nie glanuje, a pan musi się zdecydować; w pierwszym pana komentarzu PiS jest fajną opozycją, a w kolejnym już nią de facto nie jest. To wiele o panu mówi,
 • @Coryllus
  Witam na Ekranie,

  Ogólnie wydaje mi się jednak, że trochę zbytnio przeceniamy rolę spotów, w 2007 czy 2010 spoty były a zwycięstwa nie było, spoty można puścić w necie i zrobić konferencję prasową, poza tym może zmobilizuje to PIS do inwestycji i rozwoju swojego kanału tv internetowego.

  "PiS powinien mieć swoje gazety, centralne, regionalne i lokalne, powinien mieć swoje portale internetowe i radio"

  Może nie sam PIS, ale powinny się wzmacniać i mnożyć media demaskujące fałsz i promujące inną wizję Polski i pewnych wartości niż jest to obecnie w tzw mainstream'ie. Szeroki ruch jak pisze słusznie Carcajou. I jak najbardziej się zgadzam okopy obronione nadchodzi dobry czas na ofensywę. Czego pierwszym owocem jest ten portal, jakiś czas temu jeszcze nie do pomyślenia :-)
 • @coryllus
  Kryptokampania PO w zaprzyjaźnionych mediach byłaby i tak, a w odzyskanych będzie kryptokampania SLD. Nie sądzę, aby PiS płatnymi spotami cokolwiek mogłaby osiągnąć, zwłaszcza, że po przeciwnej stronie "wszystkie ręce na pokładzie".Pamiętasz hecę wokół Cugier-Kotki?
 • @Paulo
  Witam.

  Co odpowiesz Coryllusowi na: "Powiedz to tym milionom, które się narkotyzują telewizją." ?
 • @carcajou, @Coryllus
  ""Powiedz to tym milionom, które się narkotyzują telewizją." ?"

  Wydaje mi się, że tu tylko może pomóc powstanie nowej telewizji coś na kształt Fox News jeśli chodzi o profil może pomóc, coda spot nawet najlepszy o aferach PO , gdy za chwil,e będzie obelżywa setka z programu Wojewódzkiego i zaraz wróci film z "aktorem" typu Olbrychski, który za chwilę wyskoczy w wywiadzie po filmie, że trzeba PIS walić po mordzie lub innym aktorkiem, który był w komitecie poparcia Komorowskiego ? Bądź będzie programik w stylu Szkło Kontaktowe z telefonami fanatyków PO ?
 • @carcajou, @Coryllus
  Zresztą nie musimy sięgać aż do wzorów z USA, spójrzmy bliżej Węgry i HirTV - coś jak u nas TVN24 czy TVPInfo
 • @grazss
  Nie potrafię uwierzyć w to, że koalicja rządząca wraz z PJN zakazała płatnych spotów wyborczych w telewizji dla dobra PiS-u. Stawiam,że rację ma Coryllus. Bez dwóch zdań.
 • co zapisywania się do PiS...
  ... to nie jest to prawda. Nie można zapisać się do PiS przez internet - możesz tak zgłosić jeno akces i zostaniesz skierowany do struktur lokalnych, które cię ewentualnie zapiszą. W moim przypadku na przykład to odpada, ponieważ strukturami tymi dowodzi, krótko mówiąc, zdrajca i agent PO, całkowicie uzależniony osobiście od władz miasta powiązanych z SLD oraz od ministra skarbu (jako prezes państwowej spółki w fatalnej kondycji finansowej). Władze PiS, mimo że kilkadziesiąt osób od pół roku dobija się o posłuchanie w tej sprawie, nie wykazują zbytniej ochoty zajęcia się sprawą. Ostatnią próbę podejmę 10 lutego. Kolejnej nie będzie. To tyle w temacie.
 • @grazss
  No to inaczej; będzie kampania antypisowska, o niespotykanym nasileniu.
 • @tipsi
  Pis jest obtłukiwany od dołu przez podstawionych ludzi to fakt, ale to tylko pokreśla wagę każdego dodatkowego kanału dystrybucji solidnej informacji. Stąd mój niepokój o kampanię.
 • @tipsi
  W jakim to regionie tak jest ? (pytam z ciekawości)
 • @coryllus
  Ile by kasy nie wyłożyli to i tak jak eunuchy będą stać na czele kampanii PiS POlegnie. Trzeba radykalnych kroków - nie kosmetyki.
 • .
  "Dotyczyć to będzie wszystkich partii, ale uderzy jedynie w PiS".

  I mydleniem oczu jest dowodzenie czegokolwiek innego. Podobnie było przy okazji troski o piniundz publiczny - czyli obcięcia dotacji dla partii politycznych.

  Co do PJN - zachowanie renegatów absolutnie mnie nie dziwi, nie mają nic do stracenia. Prosze sobie spróbować wyobrazić to o czym czasem mówi sie, że cześć z tych nomen omen członków wróci do PiS. Otóz nie ma to najmniejszego sensu. Kluziki, Jakubiaki, Poncyle po tym wszystkim co zrobili nawet umieszczenia jako jedynka na dowolnej liście PiS NIE MAJĄ ŻADNYCH SZANS.

  I to już doskonale wiedzą. Racja istnienia renegatów w przestrzeni publicznej jest wyłącznie takie osłabienie PiS by znów zajodłować jak po wyborach samorządowych.

  "A nie mówilismy że PiS nie jest zdolne do wygranej?"
  Kto tam będzie pamietał że zrobili WSZYSTKO CO MOGLI by ten wynik był własnie słabszy.

  Teraz zrobią tak samo, wszystko co będą mogli. Zwycięstwo PiS wysyła przede wszystkim renegatów na śmietnik.
 • @coryllus
  Dla mnie PiS nie jest żadną opozycją. Ja bym to nazwał "zmiennicy". Fajni to oni nie są dla mnie a dla innych wiodących partii.
  Widocznie źle Pan odczytał słowo "fajny" :)
 • @carcajou
  Skąd wiesz, że eunuchy? ZAglądałeś im w gacie? Nie-eunuchy poleciały do Katynia 10 kwietnia. Partia polityczna to nie harcerstwo, zaufanie bududje się latami. Kto niby ma stać na czele tej kampanii?
 • @Paulo
  Na pewno jest tak pod Warszawą i w niektorych miastach na Śląsku.
 • @Nurni
  Pełna zgoda
 • @SpiritoLibero
  Aneksy i glossy powinien pan dołączać do każdego napisanego przez siebie słowa.
 • @coryllus
  A sądzisz,że zmasowana kampania antypisowska zniechęci jej elektorat?
  PiS nie powiększy liczby swoich zwolenników, ale i nie straci.
 • @grazss
  No właśnie trzeba zrobić wszystko, by tę liczbę powiększył
 • @pradziadek
  "Nie potrafię uwierzyć w to, że koalicja rządząca wraz z PJN zakazała płatnych spotów wyborczych w telewizji dla dobra PiS-u"
  A kto powiedział, że dla dobra PiS-u?
  Dla własnego dobra, rzecz jasna.
  A ja uważam tylko, że PiS-owi to nie zaszkodzi aż tak bardzo, jak niektórzy sądzą.
  Może wreszcie zajmą się porządkowaniem struktur na niższych szczeblach, bo to, co pisze tipsi, nie jest takie odosobnione....
 • @grazss
  Zdaje się, że nie ma komu porządkować tych struktur i PiS skazany jest na ucieczkę do przodu.
 • @Jacek Jarecki
  No trochę nie tak. Może się na przykład zdarzyć, że w lokalnych wyborach na listach PiS nie ma ani jednego członka PiS i nic z tym nie można zrobić. Ani z dołem, ani z łopatą nic to wspólnego nie ma. O chmurkach nawet nie wspominam.
 • @coryllus
  To chyba nie do końca jest tak, jak piszesz.
  Mieszkam na terenie, gdzie w wyborach samorządowych PiS uzyskał gorszy wynik od PSL-u.
  Według mnie, z braku środków na skuteczną kampanię kandydatów.
 • @grazss
  Według mnie wcale nie z tego powodu. U mnie jest tak, że PiS jest obezwłądniany przez lokalne władze PiS. Po Smoleńsku do partii zapisało się 35 nowych osób, które następnie zostały ze struktur wyrzucone, bo lokalny kacyk nie wiedział po co ci ludzie właściwie przyszli, nic się przecież nie stało.
 • @coryllus
  "Aneksy i glossy powinien pan dołączać do każdego napisanego przez siebie słowa."

  Nie rozumiem... Uściśliłem jedynie to co Pan opacznie zrozumiał. Reszta jest ok.
 • @Coryllus
  Niestety,
  póki co PiS chce zrównania odpowiedzialności za słowo w internecie z tą za słowa w TV czy "gazetach i lubczasopismach".
  Ręce opadają. Jest jeszcze czas by ich spróbować przekonać, że to strzał we własne kolano.
 • All
  Dlaczego dyskutujecie nad objawami choroby, a nie nad jej przyczynami, które należy usunąć?

  Na gangrenę pomaga jedynie głębokie wycięcie chorej tkanki. Inaczej - rychła następuje śmierć organizmu.
 • @coryllus
  Albo w skórze owieczki albo z pochodniami. Do d... z taką robotą. Czy oni nie potrafią być po prostu sobą i tak się sprzedawać?

  Kto na czele to nie wiem, ale powinien za tym wszystkim stać Kurski, a wokół niego sztab 20-40 latków z powerem i dobrą orientacją co lud myśli i co lud kupi, a nie jajogłowi spin doktorzy.

  No i przede wszystkim nowe twarze, mało lub zgoła nie zużyte ... z ludu.
 • @Cygnus
  "Na gangrenę pomaga jedynie głębokie wycięcie chorej tkanki. Inaczej - rychła następuje śmierć organizmu"...
  Naprawdę???
  Coś takiego.Kto by pomyślał;)
  A co jest tą chorą tkanką?
 • @grazss
  "A co jest tą chorą tkanką??"

  POPiS i satelickie kanapy.
 • @FireBlade
  Efekt tego będzie odwortny do zamierzonego, zgadzam się. Nie uciszą szczekaczy, a sami pozbawią się możliwości ostrego ripostowania. Całe szczęście my tu mamy zestaw narzędzi, który czyni nas całkowicie odpornymi na takie historie.
 • @Cygnus
  Obawiam się, że mamy do czynienia z deficytem chirurgów
 • @carcajou
  Co Ci te pochodznie przeszkadzają? Niedługo okaże się, że nie można sobie kołnierza postawić przy jesionce, bo Hitler tak robił.
 • @SpiritoLibero
  Popis nie istnieje, nie zauważył pan?
 • @coryllus
  Nie istnieje?... To co ja oglądam na co dzień?
  Oj, chyba czas na wizytę u okulisty... :D)))
 • @SpiritoLibero
  Zapisać pana w kolejkę?
 • @tipsi
  Matko, to on jeszcze w jakiejś spółce dostaje kaskę?
 • @coryllus
  Nie, poradzę sobie :)
  A tak w ogóle to tekst dobry.
  Taki... zaangażowany :)
  Pozdro.
 • @coryllus
  PiS lokalną Polską jest średnio zainteresowane co miałem okazję obserwować w ostatnich wyborach, gdzie NP. nie wystawiali swoich kandydatów w wielu dużych miastach.
 • @all
  no to trzeba grać tak jak pozwalają
  proponuje debatę na konkretny temat: co dalej ze spółdzielniami mieszkaniowymi( sytuacja po uwłaszczeniu za złotówke)- czy ostatnie 2 lata coś zmieniły? co należy zrobić dalej z prawem spóldzielczym
  W TEJ SPRAWIE OBOWIĄZKOWO DAJĄ GŁOS PRZEDE WSZYSTKIM FLAGOWI BLOGERZY NE!
  Jak myślicie czy ten temat jest wygodny dla PO czy PiS?
 • @coryllus
  PiS stoi przed ogromną szansą, pytanie, czy z niej skorzysta?
  Zapraszam do siebie - mam pewną teorię :)
  pozdr
 • @pinifarina
  Myślę, że to nie jest efekt zamierzony, ale brak kadr.
 • Wyjście w teren i działalność struktur lokalnych - to jest recepta na sukces
  Mam nadzieję że PIS ta ustawa obudzi i zaangażuje do czynnego wyjścia w teren.
  Jeżeli chodzi o PJN to bardziej jestem za tym że jest to partia która ma być odskocznią dla ludzi z PO.
  Mieszkam w terenie w którym prawica zawsze wygrywała, ale też była w tym czasie aktywna wśród ludzi, radni mieli dyżury w różnych miejscach gminy, organizowano spotkania i odczyty. Od ponad kadencji nic takiego ze strony PIS się nie dzieje, aktywne jest tylko PO poprzez swojego burmistrza i otoczenie (koalicja z SLD)- teksty w gazecie lokalnej itp. Efekt - po raz pierwszy wygrywa PO i może rządzić samodzielnie. Wiem co piszę bo sam od 1992 do 2000 roku organizowałem cykliczne spotkania z politykami i autorami książek. Później wycofałem się z polityki i lokalnej działalności społecznej (założenie rodziny, firmy - po prostu brak czasu).
  I to właśnie temu powinny przyjrzeć się władze PIS-u jeżeli chcą zwiększyć poparcie - strukturom lokalnym i ich działalności.
 • @pinifarina
  Musielibyśmy mieć na tę dyskusję osobną platformę.
 • @Jacyl
  Pis w wielu miejscach nie ma "kim robić".
 • @coryllus
  Może jednak nie aż...platformę.
  Typu: dyskusja tygodnia: spółdzielne mieszkaniowe
  za i przeciw, jakby wszscy byli przeciw, to kogoś losujemy na adwokata diabła , dyskusje propagujemy na innych...ptaformach(tfu) np... NP, i jesteśmy...Wpolityce ;)
 • @pinifarina
  oczywiście próbujemy dyskusją zainteresowac iteresujące nas partie,może ktoś by miał takie przebicie?
  rece nie mogą opadać
 • @coryllus
  Ale jak ma mieć jak nie chce często współpracować z ludźmi którzy nie wywodzą się z PC.
 • @Jacyl
  Z tymi z PC też nie chce - nie buduj mitów!
  To jest kwestia lokalnych kacyków, jak w każdej partii.
 • @coryllus
  "Zapisać pana w kolejkę?"

  Oj chyba daruj - widzę że wczesniej postawiłes trafna diagnozę.
  Aktywistę spirytusa kojarzę dobrze z portalu blogmedia. Trafił tamze jako ofiara Jankego, okazywał blizny, ślady "złego dotyku" i takie tam.

  Jest w alfabecie Bronisława Wildsteina naprawde dobre hasło:

  Tomasz Wołek.

  Jak Wildstein opisuje te postać?

  "mówi to samo co inni ale podkreśla że robi to z pozycji prawicowych" - z pamięci cytuje.
 • @coryllus
  "Zmiany w Kodeksie Wyborczym zaproponował jak wiadomo ruch PJN"

  Zawsze się znajdzie jakiś Brutus, Mikke Korwinus co zrobi SWOJE. To metoda znana od lat, nawet za PRL bolszewia wystawiała michnikowszczyznę żeby krytykowali socjalizm z pozycji socjalizmu, dość przypomnieć list do partii stalinowca Kuronia.

  Mam swoje wizje co do PiS i wyborów, one uzupełniają ten wpis. Zapraszam do skomentowania u mnie. Uważam że PiS powinien otworzyć się na masowość co zapewni im finansowanie ze składek członków, oraz wpłat członków powiedzmy "dobrowolnych" w ramach dopuszczalnych limitów notabene SZOKUJĄCO ZA WYSOKICH. Żaden, powtarzam ŻADEN normalny Polak nie wpłaci takich maksymalnych sum partii, komitetowi, kandydatowi, to jest zalegalizowana mafia, jurgielt zagraniczny. Wpłaty powinny być w limicie 100zł od osoby na rok.

  PJN nic nie zyska? Zobaczymy. Po wyborach w 1993 roku ostała się UD, KPN... zyskali. PJN też może dostać certyfikat takimi CZYNAMI na przydział talonu na 6%. U mnie jest recepta na przełom. PIS sam nie wygra wyborów, a działaczom na tym NIE ZALEŻY. Należy rozmawiać wyłącznie z Jarosławem Kaczyńskim i to głośnymi listami otwartymi, bo korespondencję przejmą "duchy" wokół Prezesa PiS. Nie ufam tam NIKOMU, tylko Prezesowi i to też tak na 50% :):):) Dlaczego? Bo nie atakuje systemu bankowego, sposobu emisji pieniądza, bo jest uległy UE, USA-Izraelowi, lobby żydowsko-masońskiemu, bo instrumentalizuje katolicyzm jako użyteczną część programu, bo nie popiera narodowej obrony terytorialnej (obywatelskiej), bo nie jest siłą której nie da się zdefiniować. Ludzie nie wiedzą czym jest PiS. Trzeba tam wsadzić milion nowych członków, wybrać nowe władze o poglądach katolicko-narodowych, konserwatywnych (w linii Jana Pawła II głównie) i dopiero można będzie mówić o nowym PiS.

  My zaś musimy się zebrać w jednym ruchu, takiej Solidarności w statucie podobnym m.in do PTTK i organizacji Strzelec itd zacnych, czy dużych, sprawnych ngo z samodzielnymi oddziałami, strukturami gospodarzącymi bez opieki wierchuszki. Taki ruch musi prowadzić PiS, inaczej nie będzie masowy, ale nie zdołają go kontrolować tak jak bezpieka nie sterowała każdą strukturą Solidarności w 1981. Prezesem mógłby być Mariusz Kamiński, były prezes CBA, a honorowym oczywiście Jarosław Kaczyński, bo bez tego nie przyjdzie do ruchu kilka milionów Jego wyborców.

  Ruch Solidarność im Jana Pawła II i Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Dobrze brzmi? Inne propozycje? U mnie można do woli pisać o tym.
 • @Nurni
  "Aktywistę spirytusa kojarzę dobrze z portalu blogmedia. Trafił tamze jako ofiara Jankego, okazywał blizny, ślady "złego dotyku" i takie tam."

  Nie przypominam sobie kolego, żebym "okazywał" jakieś "blizny", nie konfabuluj.

  A co to za insynuacja z tym "aktywistą"?
  Możesz jaśniej?
 • @Jacyl
  PC nie ma tu nic do rzeczy
 • @coryllus
  "Do PiS może się pan zapisać za pośrednictwem Inetrnetu. Seawolf się ostatnio zapisywał, niech pan go spyta."

  Raczysz sobie żartować :)
  A dwóch wprowadzających też posłał w załączniku maila? Ilu się tak do PiS-u zapisało (raczej zgłosiło akces) poza Seawolfem? Dlaczego jest w PiS nadal 20 tys NIEAKTYWNYCH W OGÓLE członków, zamiast 2 mln aktywistów jakich mogliby mieć w momencie po 10 kwietnia 2010? Czy cała wierchuszka PiS od zarządów kół miejskich chce mieć konkurencję, wybór nowych władz? Łatwiej będzie wysłać Polaków na Marsa, niźli przyjąć do PIS przez internet choćby skromne 50 tys nowych członków.

  Ilu członków liczą wielkie partie krajów zachodu, czy świata w odpowiednich proporcjach na 1000 000 mieszkańców? PiS z tyloma członkami ma mandat do władzy nad powiatem sejneńskim.
 • @Marek Kajdas
  Piękny plan. Nie wiem czy realny.
 • @grazss
  Wyrzuceni z PiS nie muszą atakować Polski, systemu świętych wartości poprzez wspieranie PO. Pani Kluzik wyraźnie prowokowała swoje wyrzucenie, a jej koleżanka tym bardziej, jej koledzy to samo. Słowem typowy rozłam z dętym pretekstem podobnie jak inne z PiS, czy wcześniej z PC.

  Gdybym został przyjęty do PiS i następnie za niepoprawność czy coś wyrzucony, to na pewno nie będę wspierał PO!!! Nikt nie wybierał rozłamowców z PiS za ich osobowość, szczerze mówiąc mieliśmy to w d... ! Liczyło się że są pod szyldem PiS i mają parę punktów IQ w głowie. Jak widać intelekt to za mało. Albo jest ktoś za głupi (jak ci z Samoobrony) żeby być dobrym Polakiem, albo jak ci z PJN zbyt "wyucony plus zagranicne dyplomy, stypendia, granty" żeby nim być. Kto uczył Pawła Kowala historii, historii dyplomacji, polityki?

  Kto pamięta jak jeden wysoki błazen wraz z Grasiem usiłowali żyć przez miesiąc za 300 czy 400zł? Tak widzą troskę o ludzi, a później głosują za obniżaniem sobie podatków, a podwyżkami dla ciemnego ludu - w tym właśnie swojego elektoratu. DO dzisiaj tego nie rozumie ani prof Gilowska, ani sam Jarosław Kaczyński.

  Jeżeli się startuje z solidaryzmem, to nie należy oszukiwać Narodu Polskiego na to liczącego!
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku, to co pisałem już u Pana: La Cuppola nie zgodzi się nigdy na taka "masówkę". Dlatego należy zapomnieć o tej partii "opozycyjnej" Ona nie po to istnieje.
 • @SpiritoLibero
  "Możesz jaśniej?"

  Mogę. Wbrew Twym sugestiom na pewno nie jesteśmy żadnymi "kolegami".

  Dość fachowo tasujesz kartami - cóż za przypadek, kareta jest zawsze w dłoniach pułkownika Putina.

  Papatki.
 • @carcajou
  Nie ma na to czasu w 2011 roku za wiele, realniejsze jest skupienie się w komitecie PiS i tworzenia ruchu Solidarność równolegle, acz bardziej z myślą o przyszłości, nawet odległej. Ruch krzepnie latami, acz osiągnięcia Solidarności z 1981 roku są olbrzymie. Odrzucenie PiS, to głos na PO, SLD, PSL, czy ich sojuszników jak palikoty, kluziki.
 • @grazss
  Bo lokalni w PiS NIC nie dostają na kampanię, mają włożyć SWOJE. To chory system.
 • @Nurni
  Faktycznie, kolegami z pewnością nie jesteśmy, zbyt duży awans dla ciebie.

  "Dość fachowo tasujesz kartami - cóż za przypadek, kareta jest zawsze w dłoniach pułkownika Putina."

  Lecz się. I nie obrażaj ludzi bo to zwykle kończy się źle. Dla obrażającego.
  Chcesz robić gnój to spadaj do Marylki.
 • @SpiritoLibero
  Tylko bez gnoju szanowny panie, dobrze.
 • @coryllus
  Jako gospodarz bloga mógłbyś sam zwrócić uwagę, że takie insynuacje na poważnym blogu nie są na miejscu. Nie robisz tego a ja nie dam się obrażać, jasne?
  Mam prawo do swojego zdania, jak każdy.
 • @SpiritoLibero
  odbierz PW
 • @SpiritoLibero
  oh zaczyna sie piekiełko...:/
 • @Marek Kajdas
  "Wyrzuceni z PiS nie muszą atakować Polski, systemu świętych wartości poprzez wspieranie PO. Pani Kluzik wyraźnie prowokowała swoje wyrzucenie, a jej koleżanka tym bardziej, jej koledzy to samo.."
  Ośmielę się nie zgodzić z taką oceną.
  Gdzie oni atakują Polskę... itd ?
  Pani Kluzik prowokowała wyrzucenie, gdy odpowiedziała na publiczną krytykę swojego kolegi partyjnego?
  A czym prowokowała Jakubiak?
  Po zawieszeniu siedziała cicho jak myszka.
  Nie dorabiaj faktów do swoich tez, bo krzywdzisz w ten sposób ludzi - nie wiem, jak to się ma pod kątem chrześcijańskich wartości(ósme przykazanie).
  Wspierają PO?
  Bo głosowali za obcięciem dotacji i zakazem spotów w mediach.
  Myślę, że tu przede wszystkim walczyli o swój byt.
 • @coryllus
  Hołduje zasadzie sformułowanej w czasach niedawnych ale postrzeganych dzis jak jakas prehistoria.

  "Obrażają się wyłacznie słuzace".

  Zatem nie sądzę bym potrzebował jakiejs obrony.

  Ze swej strony przepraszam za rozbicie głównego tematu wątku. Nie potrafię udowodnić że nie było to moim celem - za to nic mnie nie bedzie kosztowac obietnica ze będe sie tu dalej wypowiadał jedynie w meritum. Tyle.
 • @coryllus
  Niepokój ze wszech miar słuszny, zgoda. Jednak przekorny los lubi płatać figle i siły, które stały tam, gdzie wtedy ZOMO, tak skrzętnie zabiegające o dopięcie wszystkiego co się da na wybory 2011, łacno mogą się o tym przekonać. Wystarczy nieco szybsza obsuwa gospodarcza, wystarczy jakiś nagle objawiony trup w szafie, cokolwiek niemal, by społeczeństwo w większości przypomniało sobie, że władza to "oni", że telewizja kłamie, że rządzą nami złodzieje, do tego - ruskie złodzieje. I misternie dziergana kampania spruje się jak znoszone gacie, obnażając wstydliwą nagość elit. Cóż - jeśli nawet nie teraz, to następnym razem, jeśli nie za Jarosława, to za kogoś innego. Ludzie odchodzą, ale Naród trwa. Politycy są dla Narodu jedynie naskórkiem. Niezbędnym, cennym, ale wymiennym. Nagła jego utrata - jak w Smoleńsku - boli i piecze, przeszkadza żyć, ale raczej nie zabija, co najwyżej - drażni. Dlatego pozostaję ostrożnym optymistą (w długim okresie) :)
 • @Paulo
  Okręg X, piotrkowski. Powiat... Mało istotne - ze słyszenia wiem, że nie jesteśmy wyjątkiem. Razwiedka nie przespała okresu szybkiego rozwoju partii, oj nie.
 • @coryllus
  Pochodnie są b.łatwe do zwekslowania na ku-klux-klan
 • @pinifarina
  "oh zaczyna sie piekiełko...:/"

  To chyba nie do mnie te obiekcje?
  pozdrawiam.
 • @Jacyl
  "I to właśnie temu powinny przyjrzeć się władze PIS-u jeżeli chcą zwiększyć poparcie - strukturom lokalnym i ich działalności."
  Otóż to.
  Poza tym nie wszystko da się zorganizować za pieniądze zebrane wśród lokalnych członków i sympatyków.
 • @coryllus
  "U mnie jest tak, że PiS jest obezwłądniany przez lokalne władze PiS. Po Smoleńsku do partii zapisało się 35 nowych osób, które następnie zostały ze struktur wyrzucone, bo lokalny kacyk nie wiedział po co ci ludzie właściwie przyszli, nic się przecież nie stało."

  Jak widać, jest to nie traf, ale metoda, bo u mnie było bardzo podobnie. Tyle że nasz kacyk przedobrzył i sam popłynął w samorządowych. Co oczywiście nie skłoniło nikogo do jego rozliczenia. Lokalny poseł to jego bliski kolega.
 • @eska
  To esencja jego zasranego żywota - bez tej prezesurki jest nikim. A tę prezesurkę żyruje mu pan burmistrz (jako główny wierzyciel) i pan minister skarbu (z PO, jak wiadomo) jako demiurg ruchów kadrowych w spółkach skarbu państwa. Fajnie go trzymają za cojones, co? I ten typek decyduje o listach PiS w wyborach samorządowych, o przyjmowaniu członków do partii, o strategii kampanii wyborczej i ogólnie - jest twarzą PiS w powiecie. Mordo, ty moja! :\
 • @Marek Kajdas
  Źle mnie zrozumiałeś, nie mówię o odrzuceniu PiS-u, mówię o konieczności zawiązania ruchu społecznego, którego akuszerem i taranem powinien być PiS.
 • @grazss
  "A czym prowokowała Jakubiak?
  Po zawieszeniu siedziała cicho jak myszka."

  Jakims takim kosmicznym przypadkiem wyszło potem że obie panie to jedna krew.

  Mam o pani Jakubiak zdanie proste i niespecjalnie złożone. To idiotka.

  jak wiemy z ksiązki Reszki i tego drugiego kancelaria prezydenta była nie tylko atakowana, ale i rozgrywana przez takie własnie idiotki. Które łapały za telefon i za pomocą tvnów rozgrywały swoje sprawy - czytaj: szukały sposobów na podniesienie swej pozycji.
 • @carcajou
  "...mówię o konieczności zawiązania ruchu społecznego, którego akuszerem i taranem powinien być PiS."

  No dobrze, ale jak chcesz to zrobić skoro PiS to już zamknięta kasta? I tylko potrafi piszczeć jak ktoś ich "zdradzi".
  A może ci "zdrajcy" to po prostu ludzie, którzy przejrzeli na oczy? Z bliska lepiej widzieli.
 • @Nurni
  Ja Ci polecam wywiad Kowala dla Newsweeka - przeczytaj sobie, jak wyjaśnia swoją i kolegów sytuację w partii po wyborach.
  Czy Jakubiak to idiotka, czy nie - nie wiem.
  I nie odważyłabym się tak określić żadnego polityka.
  Wiem, że jest osobą lojalną, była taka wobec śp.Prezydenta i byłaby wobec jego brata, gdyby nie wpadła w sieć gierek wokół siebie uplecionych przez jej kolegów, którzy, być może obawiali się, że przez nią i innych, później wyrzuconych, stracą wpływy u szefa. A byli daleko - w Brukseli. Więc bezpieczniej było dla nich wykurzyć te towarzystwo z PiS i zostawić przy prezesie,przepraszam za słowo, ale miernoty.
  Bo te im nie zagrożą.
  Jak takie podejście się ma dla dobra Polski, nie muszę chyba tłumaczyć.
  To są, oczywiście moje wnioski, z moich osobistych obserwacji i tego, co wyczytałam tu i tam, z wywiadów, pojedynczych zdań wyłowionych z dłuższych wypowiedzi wciągniętych w ten konflikt polityków.
  Każdy z nas ma prawo mieć swoje zdanie, a kto będzie miał rację, zobaczymy.
  Po owocach ich poznamy.
 • @SpiritoLibero
  to co w tych wyboracg pompujemy PO?
 • @pinifarina
  Ja myślę, ze PO jest już wystarczająco skompromitowane. Nawet nie ma o czym mówić...
  Przytoczę komentarz, który napisałem przed chwilą u Pana Marka Kajdasa:
  @Marek Kajdas
  Panie Marku, gdyby istniał cień szansy, ze w PiSie można coś zrobić to sam bym pierwszy poszedł. Ale się nie da! Ta partia nie powstała po to by rządzić i zmieniać Polskę. Ma Pan dowody, kto odrzuca chętnych do wstąpienia? Kto nie wykorzystuje sprzyjających (choć bardzo bolesnych) momentów do poszerzenia bazy?
  Ma Pan jakąś sensowną odpowiedź?
  Ja neguję Układ bo po prostu nie widzę ŻADNEGO ugrupowania, które chce coś zrobić dla Kraju.
  Już wolę rozpocząć ciężką i niewdzięczną pracę z Wojtasem niż angażować się w szemrane partie.
 • @SpiritoLibero
  to było pytanie retoryczne
  a co do popierania partii to sytucja jest chyba albo albo nie ma sposobnosci ani czasu na jakie inne koncepcje, no chyba ze jest to jedynie sluszna koncepcja turbodoladowania preferowanej partii ruchem spolecznym/interetowym
 • @pinifarina
  Zawsze musi być czas na nowe koncepcje jak stare nie funkcjonują. Jeśli będziemy patrzeć jedynie na to co nam "do żłobu dano" to zawsze będziemy mieli wybór między dżuma a cholerą.
  Czas przerwać ten zaklęty krąg.

  PS. Cieszę się, że to było pytanie retoryczne :)
 • @SpiritoLibero
  koncepcje mozna budowac jak najbardzie ale doczesnie trzeba jak to mówią pracować tym co się ma, bo w międzyczasie zgaszą światło
 • @pinifarina
  No dobra. A załatwisz mi wejście do PiS?
  Bo to zdaje się jest takie proste jak do Zakonu Maltańskiego...
 • @grazss
  "Czy Jakubiak to idiotka, czy nie - nie wiem.
  I nie odważyłabym się tak określić żadnego polityka."

  Doprawdy? A czemu?
  Jakas mowa ciała, jakies dowody intuicyjne powiadaja że to co widzimy na własne oczy to tak naprawdę matriks?
  Stawiasz bardzo odważne tezy.

  "Wiem, że jest osobą lojalną, była taka wobec śp.Prezydenta"

  Jest to dosyć nowoczesna definicja lojalnosci. W tym kontekscie blady mój usmiech na wiesci jak to słynący z lojalnosci, te "dzieci Leszka" aktualnie lojalnie żrą się w tym PJN-ie.
  Na te ich lojalnośc mamy wyłacznie ich słowa i zapewnienia. Jest to tak samo frapujace jak zapewnienia Tuska że on wział liste pasazerów i zapłakał nad nimi, nieboże.

  "Po owocach ich poznamy."

  Słusznie, to najlepsza metoda.

  Ale zaraz...

  Czy aby watek Autora nie traktuje własnie o owocach?
  Jakiego jeszcze trzeba dowodu na to że "dzieci Leszka" - jak się przedstawiają - to klasyczni przewalacze?

  Czyli towarzystwo podobne Migalskiemu - byliby dalej nikim gdyby ktos nie okazał im zaufania i wyniósł ich tam gdzie nawet poezja Isabel (tej od Kaźmierza) nie siega?

  Masz rację - po owocach.
 • @grazss
  Co do PJNu polecam wpisy Upartego na blogomeiach24.
  Jest tam zawarta pełna synteza tego tworu.
 • @tipsi
  "Okręg X"
  Łomatko, a ja myślałam o zupełnie innym miejscu :)))
 • @SpiritoLibero
  Nie znam sie na wchodzeniu do tej partii
  moze jakis sympatyk, czlonek to Tobie wyjasni
  ja uwazam ze mozemy robic ruch interenetowy/spoleczny ktory bedzie mogl zwekslowac swoja sile w pewnym momencie partii ktora na to zasluzy
 • @Nurni
  PJN to tratwa ratunkowa dla ludzi z PO, jak się wszystko rozpieprzy. I tyle.
 • @pinifarina
  My na Polacy.eu.org zaczęliśmy właśnie coś takiego. mamy dość próżnej gadaniny i bicia piany.
  I patrzenia na partię, która tak na prawdę nas nie chce.
 • @Nurni
  A kto to jest idiota?
  Przeważnie człowiek mający odmienne zdanie - jak się zorientowałam.
  Czy oni się żrą w PJN-ie? A kto to wie?
  Otacza nas taki szum informacyjny i dezinformacyjny, że najprawdopodobniej każdy wyłapuje to, co mu do własnych tez pasuje(aby dysonansu poznawczego nie przeżywać)i tworzy na tej podstawie oceny.
  Mowa ciała Jakubiak...,hm..., wydaje mi się świadczyć o tym, że ta pani jest bardzo emocjonalna i w związku z tym chaotyczna.
  Ale czy dlatego idiotka?
  Myślę, że ona w związku z nieumiejętnością opanowania emocji, palnie czasem coś za dużo (ale tę przypadłość ma nie ona jedna) - decyzje jednak podejmuje po przemyśleniu.
  A co do Migalskiego..., hm..
  Jako politolog jest zdecydowanie lepszy.
  Jako polityk - nieszczęście.
  Jako człowiek... - narcyz.
 • @eska
  "PJN to tratwa ratunkowa dla ludzi z PO, jak się wszystko rozpieprzy. I tyle."

  Pełna zgoda, Palikot próbował wystrugać taką łódeczkę ale okazało się, że za cienki w uszach.
  Zresztą... Cały ten zgniły Układ to Towarzystwo Reasekuracyjne. A dym robią tylko po to, żeby gawiedź się podniecała.
 • @ad2010.org
  "Co do PJNu polecam wpisy Upartego na blogomeiach24.
  Jest tam zawarta pełna synteza tego tworu....
  Znalazłam i przeczytałam.
  Według mnie jest to jego ocena PJN.
  Subiektywna.
 • @SpiritoLibero
  No fajnie Polacy.eu.org tylko kto o tym wie oprócz Was?
  Jest już kilkadziesiąt podobnych inicjatyw/witryn? Strona mainstreamowa może nie bez racji stwierdzić że to chałturki są.
  Ciekawe jak zrobili to Węgrzy?
 • @grazss
  "A kto to jest idiota?
  Przeważnie człowiek mający odmienne zdanie - jak się zorientowałam."

  Istnieje teoria i inna.

  Całkiem dobrze pokazana w moim absolutnie najbardziej ulubionym filmie czy Forrest Gump. Teoria ta brzmi następująco:

  "poznasz głupiego po czynach jego”
 • @pinifarina
  Racja, ale strona jest jeszcze w budowie, więc nie wychylamy sie zbytnio. Ale przyjdzie i na to czas :)

  A o co chodzi z tymi Węgrami?
 • @SpiritoLibero
  Orban stwierdził ze wygrał również dzięki internetowi.
 • @pinifarina
  To nie nasz przypadek. My nie wierzymy zbytnio w Internet. Spotykamy się już w realu. Tylko tak można coś wspólnie wykombinować. Internet zaraz mogą zgasić i co wtedy? Już robią przymiarki. A "kochający Polskę" PiS w pierwszym szeregu...
 • Tyle dobrych rad dla PIS-u
  Można wybrukować .... ,prawie każdy w pisaniu serce oddaje dla PIS-u .To do roboty w realu ludzi nieznajomych informować bibułę,gadżety rozprowadzać.Po 10/04/2010 już dużo ludzi ma rezerwę do rządowych szczekacze medialnych.Polacy czekają-na prawdziwe informacje,bez lukru i lubią spod lady-pozostał nawyki
  Nie obudzi się ludzi bez dania przykładu że się nie wstydzisz swoich prawych poglądów.Jak sam nie zrobisz to nie licz na innych,twój koszt to tusz do drukarki.
  Piszecie ładnie aż się chce czytać
 • @Nurni
  Czyli oznaczałoby to, że pani J, to taki Forrest Gump w spódnicy?
  Hm....
  Odważna teza.
 • @SpiritoLibero
  Nie lekceważyłbym internetu, nawet w postaci "internautów z piwem..."
  Nie przeceniałbym zainteresowń PiS kontrolą internetu
 • @grazss
  Czyli oznaczałoby to, że pani J, to taki Forrest Gump w spódnicy?
  Hm....
  Odważna teza.
  ===

  Cóż, byc może to by własnie oznaczało - ale wyłacznie dla tych którzy film znają z recenzji. Zachęcam w wolnej chwili - kawał wspaniałego kina.
 • @Nurni
  zgaduje partnerka Forresta?
 • Gdyby panie z PJN myślały kategoriami dobra Polski
  to oprócz zaproponowanych przez nie poprawek o zakaz płatnego marketingu partyjnego w mediach powinny jeszcze dodać zakaz podawania sondaży w okresie trwania kampanii wyborczej.
  Poza tym skoro pani Kluzik miała propozycję objęcia stołka wiceszefa PiSu i z tego nie skorzystała to świadczy o tym, że jej celem było wypromowanie własnej osoby bez oglądania się na konsekwencje dla PiSu. W tej sytuacji wypada zgodzić się z twierdzeniem, że PJN to jest odskocznia dla PO.
 • @grazss
  Zgadzam się. W tygodniu usłyszałem od osób,które zazwyczaj dobrze wypowiadały się o PełO, same przekleństwa na tę partię, odsądzanie jej od czci i wiary, namawiające np.ministra Klicha do honorowego strzelenia sobie w głowę (oczywiście bez wiary w honor tegoż)itp. Pomyslałem sobie zdumiony-czyżby ludzie się przebudzili? I co? Szybko przyszedł świat realny, bo finał tych komentarzy był taki: trzeba głosować na...SLD.
 • @Łażący Łazarz
  Podobnie jak np. dr Fedyszak-Radziejowska uważam, że grupom interesu, w tym potężnym mediom zależy przede wszystkim na status quo - choćby PO miała rządzić kilkadziesiąt lat. Najwyraźniej suma potencjalnych korzyści przewyższa wartość utraconych reklam.
 • @Łażący Łazarz
  Oczywiscie.
  Szeptanka, synergia witrynosfery kons-e-rwatywnej, biznes(powiązania z biznesem- do przemyślenia dla właścicieli witryn!) i położenie ważnego akcentu na oddziaływanie POPKULTUROWEw "Kons-mediach"!
  Mazurek z Zalewskim - z życia koalicji- wracają:)))
 • @
  Przypominam że idea stworzenia oddolnego ruchu społecznego pod egidą PiS już jest. Od strony organizacyjnej kieruje tym podobno Sasin. To jak PiS się do tego zabrał wygląda na jakiś ruch pozorowany. Jesienią '10 Sasin zapowiedział pierwszy zjazd na wiosnę '11.
 • @FireBlade
  Owszem oni odrobine niedołężni są. Są w tej partii młode wilki od PR i roboty organizacyjnej?
 • @SpiritoLibero
  Widziałem tych z PJN face to face i słyszałem co mówią - utwierdziłem się w swoim przekonaniu, że to zwyczajni politykierzy bez wizji.

  Co do PiS to właśnie oczekuję, by się otworzyli i zrobili przestrzeń dla ruchu ogólnonarodowego, zorientowanego na niepodległą i suwerenną Polskę.
 • @pinifarina
  nie mam pojęcia - choć blogowe relacje po kampanii prezydenckiej wskazywały że ludzie wewnątrz wykazują awersję do ryzyka a świeżą krew traktują jako zagrożenie dla siebie. Jak w średniej korporacji, albo lepiej - w urzędzie.
 • @carcajou
  Ale jakie "otworzyli"??? Mieli już piękną okazję. Po Katastrofie mogli zagospodarować pół Polski. I co? I nic.

  Nikt mi nie wmówi, że to partia realizująca polskie cele. Robią swój kawałek zadań Systemu i to wszystko.
  Jak można tego nie widzieć?
 • @Adam Jankowski - odnośnie wujków dobra rada
  Robimy ob-ciach w Polsce, a w Warszawie także LAS SMOLEŃSKI oraz staramy się zawiązywać współpracę między różnymi grupami, stowarzyszeniami, jest już nawet jedna partia. Robimy to sami bez żadnego wsparcia. Wspieraliśmy też od prapoczątków NE ... a ty co robisz?
 • Warto wspomnieć iż PiS ma kilka swoich społecznościowych www
  http://mypis.pl

  Nawet jest grupa Jarosława Kaczyńskiego z blogiem zbiorowym, forum - http://mypis.pl/grupy/747 Zapraszam, bo ktoś (admin grupy, asystent posłanki PiS) nie pytając mnie o zgodę zrobił mnie moderatorem, mogę potwierdzać zaproszenia, wysyłać hehehe zatem zapraszam kto ma tam konto, a kto nie ma to zakładać o ile ktoś zamierza na PiS głosować, albo z PiS CHCE WSPÓŁPRACOWAĆ. Trolle wywalę na zbity pysk z tej "mojej" póki co grupy. Jest też grupa PiS, wiele innych prawie uśpionych, coś tam blogują (bo to BLOGOSFERA jest też), ale szczerze mówiąc główny ruch jest w pierwszym folderze forum. PiS może marzyć o takim portalu jak ten z takimi wpisami, ruchem w komentarzach, a jednak to im nie przeszkadza z uzyskaniu np 30-35% poparcia. Widać debata publiczna w sieci jeszcze (ile jeszcze?) tak naprawdę NIE MA ZNACZENIA :(:(:( dla PiS.

  http://sympatycypis.pl - kolejny portal społecznościowy, ale ma trochę wad technicznych, spory ruch w forum, szybko system wylogowuje, uwaga na wpisy, bo to uciążliwa wada!

  http://www.kppis.pl/forum/ - bardzo udane forum, milczenie jest złotem :) ale skoro odsyłają na mypis, to przynajmniej nie pod most ;)
 • @SpiritoLibero
  I w ramach tegoż systemu zgadzają się na mord swoich ludzi, a brat godzi się na śmierć brata. Kampanie nienawiści z 2006 - 2007 to też tylko gra w ramach systemu, zgadza się?
 • @Marek Kajdas
  Jest Pan moderatorem u PiSów Panie Marku???
  No toś Pan figura i nic Pan nie powiedział prędzej...
  Ja tam się chyba jednak nie zapiszę bo jeszcze by mnie Pan musiał banem po plecach :D)))
 • @carcajou
  Carcajou, Spirito + za działania w realu, Czy stnieje jakaś forma współpracy on-line Waszych organizacji z innymi tego typu? Jesli chdzi o Obciach jestescie reklamowo widoczni, owszem :)
 • @carcajou
  No nie do końca się zgadza. Ale buldogi zawsze walczyły pod dywanem.
  Co nie znaczy, ze nie mają swojego pana.
  Najgorsze jest to, ze ani Ty ani ja nie mamy twardych dowodów na swoje teorie. No może ja trochę więcej... Ale niewiele.
 • @carcajou
  No jak to nie słyszałeś brat brata telefonem zabił, ciekawe jakiej marki był to telefon
 • @pinifarina
  "Ale oprócz klepania w klawisze trzeba jeszcze chcieć się ruszyć w teren."

  My dopiero startujemy. Od kilku dni dopiero gotowe i dostępne są materiały programowe. Takich rzeczy nie da się zrobić na łapu-capu.
  Zapraszam do zapoznania się.
  http://polacy.eu.org/cp/apel/?apel=

  Nasz portal nie aspiruje do roli jeszcze jednego blogowiska, nie jest więc konkurencją dla nikogo.
  I w sumie nie jesteśmy nastawieni na doraźne rezultaty. To raczej praca na lata.
 • @SpiritoLibero
  nie napisałem
  "Ale oprócz klepania w klawisze trzeba jeszcze chcieć się ruszyć w teren."
  Paca na lata, może nie starczyć czasu, chyba ze to praca u podsraw ze spoleczenstwem wtedy ma to sens
  ALE
  Elity są już teraz trzeba je tylko odkurzyć, nie wszyscy przedstawiciele "elit" sa zdoktrynowani lub zastraszeni, trzeba ich odnalezc i skrzyknac w jednym miejscu a to bedzie sie rozlewalo
  wiem trudno skrzyknac indywidualistow do kupy mosci panowie
 • @SpiritoLibero
  http://www.spiritolibero.fora.pl/ - apele.

  Trzeba ruszyć -
 • @Harcerz
  Harcerzu, cała działalność przeniosła się na http://polacy.eu.org/

  Tam znajdziesz wszystkie materiały programowe.
 • @Marek Kajdas
  Ja się PiSu nie mogłem doprosić o zdjęcia dobrej rozdzielczości L.K. Dzwonie do dzielnicowego PiSu to odsyłają gdzie indziej, dzwonię gdzie indziej martwa cisza. Szkoda gadać.
 • @ All pinifarina
  "Poprawa bytu materialnego społeczeństw winna być związana z tworzeniem relacji, które zapewniają najbardziej wszechstronny, indywidualny rozwój duchowy każdej osoby. Prymat osoby, czyli personalizm, to dobro nadrzędne."-
  To konkurencja dla Braci Jehowa.
  Nie szkoda zelówek?
 • @pinifarina
  Nie ma organizacji jest ruch fraktalny - vide moja debiutancka notka. W ramach RA dyskutowany jest ob-ciach i LS. Jeśli nie jesteś z Wawy to zostaje ci ob-ciach. Zapraszamy do aktywności.
 • @pinifarina
  No obawiam się że jednak należy te elity budować. W oparciu o ideę, która będzie akceptowalna dla większości a to nie jest łatwe.
  Jest dużo wspaniałych, mądrych ludzi. Ale to są puki co JEDNOSTKI. Należy uczynić z tego drużynę.Najlepiej kilka, żeby można z czasem ligę stworzyć.
 • @SpiritoLibero
  Moje teorie przynajmniej nie są oderwane od faktów. Nie relatywizuj.
 • @carcajou
  Zgoda, remis :D)

  Tylko gdzie w takim razie moje są "oderwane"?
 • @SpiritoLibero
  Piszesz, że nic nie wiadomo, itd. Przyjmując taką optykę wszystko jest nie wiadome. Remis, jaki remis - rozmawiamy, a nie gramy w nogę.
 • @carcajou
  No nie do końca niewiadome.
  Pewnych jest wiele rzeczy. A najpewniejsza to taka, że robią nas w bambuko. I to wszyscy. (tu proszę wstawić sobie wszystkie skróty od "a" - jak AWS do "z" ZCHN)
 • @SpiritoLibero
  Zgoda, robią w bambuko, ale ile w tym jest zwykłej nieporadności, ile złej woli a ile ... wrogiej agentury. To miałem na myśli pisząc partia polska i nie polska. PiS to polska partia, co by o niej nie powiedzieć złego.
 • @Harcerz
  KIM SĄ BRACIA JEHOWA?
 • @carcajou
  Najwięcej jednak agentury.
  Co do PiS to ... "po owocach ich poznacie". A tych owoców już się trochę uzbierało.
  O rządzącej koalicji nie wspomnę bo szkoda czasu.
 • @carcajou
  Drukuje rozdaję nalepiam od lipca http://www.facebook.com/photo.php?fbid=126675840711987&set=a.121511724561732.9753.100001087149555 też bez wsparcia,NE też od początku reklamuję.
 • @Adam Jankowski
  Nie wchodzę na FB.
 • @t-rex
  Mam ponure wrażenie, że ostatnio to JK nic nie wybiera - daje się prowadzić, jak z jakieś kuriozum. Ot, pokluzikowskie odbicie w drugą stronę. Zdecydowanie najlepiej się prezentował gdy był Premierem i zadawał prawe półhaki i proste. Wiem, powiesz tragedia, ale od tej osoby tak wiele oczekujemy, bo tak wiele od nie zależy.
 • @SpiritoLibero
  Owoce rządów PIS były co najmniej dobre.
 • @carcajou
  Taaa? To czemu oddali władzę?
  Może dlatego, ze były za "dobre"...
 • @SpiritoLibero
  Trwałym skutkiem były mieszkania za złotówkę, obniżka podatków, otwarcie zawodów prawniczych(ograniczone), CBA
 • @SpiritoLibero
  Sorry, ale nie zajmuję się edukacją. Poczytaj sobie jak było.
 • PiS to drzewo, które trzeba zrąbać...
  ... dla dobra Polski i Polaków. Więcej pod linkiem
  http://ponurywtorek.nowyekran.pl/post/1074,korwin-mikke-to-kaczynski-wysadzil-tupolewa#comment_6616
 • @carcajou
  Dobrze, poczytam sobie. Może coś nowego "wyczytam" :D))
 • @carcajou
  To czym się pan zajmuje, pisowską obłudną indoktrynacją?
 • @Demaskator.
  Żarty?
 • @carcajou
  tylko pytanie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31