Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
510 postów 3373 komentarze

baśń jak niedźwiedź

coryllus - światło szeleści, zmawiają się liście na baśń co lasem jak niedźwiedź się toczy

Co zamiast Marszu Niepodległości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozumiem, że nie zatrzymam tego marszu, ponieważ nasz naród jako lawa i na każdą prowokację, nawet najgłupszą daje się łapać jak dziecko.

 W zimie roku pańskiego 2010, podajże w lutym pojawił się w mieście Londynie, przed obliczem świętej już pamięci prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego znany nam wszystkim dygnitarz i polityk Władysław Frasyniuk. Nie wszyscy fakt ów pamiętają, choć był on komentowany, ale tak zwane ogólne obniżenie standardów spowodowało, że i z naszą pamięcią jest coraz gorzej. Nie pomnę już po co Frasyniuk Władysław fatygował w ogóle prezydenta Kaczorowskiego, nie jest to istotne. Co innego jest ważne. Co? Niepodległość mianowicie, oraz jej upamiętnienie.


 

Władysław Frasyniuk to jest człowiek, o którym można powiedzieć wiele bardzo rzeczy. On sam niegdyś, w czasach gdy obejmował przewodnictwo w Unii Wolności, nazwał siebie samego barbarzyńcą w ogrodzie. Chodziło o to, że tym ogrodem jest niby ta cała Unia, a on jak ten Hun czy ktoś tam, przechadza się po nim usiłując wprowadzić porządek mimo swego barbarzyństwa przyrodzonego. Wiele nam ów koncept powiedział o Władysławie Frasyniuku. Powiedział nam na przykład to, że nie ma co liczyć na samodzielność myślenia w jego przypadku, nie ma co liczyć na jakiekolwiek działania poza obrachowanymi na krótkoterminową korzyść własną, nie ma co liczyć w ogóle na nic. Nawet na żart, w czasie inauguracyjnego przemówienia.


 

I nagle tenże Frasyniuk Władysław staje przez prezydentem rządu polskiego na uchodźctwie i mówi co następuję (podaję interpretację własną): Bwana! OOOOOO! Bwana! Ciepło, ha, ha. Cieeeeepło!!! Kochać ciepło. My (w tym miejscu nasz bohater wykonuje szeroki gest ręką obejmujący wszystkich zebranych) kochać ciepło. Ty Bwana kochać i ja Władek kochać. OOOOO! Ciepło dobre. Słońce żółte. Piach. Woda, plusk, plusk. Dziewczyny. Plaża. Tyłek. Tyyyyyyyłek Bwana, wielki, biały. OOOOOOO! ( w tym miejscu następuje znaczące mrugnięcie powieką). Ciepło być: maj. Maj Bwana słabe ciepło. Słabeeeee! Ciepło być; lipiec. Lipiec za duże ciepło, za dużeeeee. Sierpień? Moja nie lubić sierpień. Władek dobry bardzo, Bwana sierpień nie lubić. 1 sierpień? (tu nasz bohater kręci głową i krzywi wargi). 15 sierpień? (tu znów kręci głową i znacząco macha ręką przed oczami prezydenta Kaczorowskiego). Po sierpień zimno. Zimno Bwana, kapujesz? ( tu nasz bohater zaczyna naśladować znanymi nam wszystkim z przedszkola gestami i onomatopejami szum wiatru i opadanie liści z drzew). Wrzesień: źle!. Październik; źle. Listopad? OOOOOO! Bwana Listopad być bardzo źle. 11 listopad?! ( w tym miejscu Władysław Frasyniku kuca, zasłania twarz rękami i wydaje z siebie przeciągły, przypominające szloch odgłos). Potem wstaje i mówi: 11 listopad być bardzo źle Bwana. Bardzo źle! (potem jeszcze raz naśladuje szum wiatru i pokazuje jak liści lecą z drzew, otula się przy tym szczelnie marynarką i dość autentycznie naśladuje człowieka idącego naprzeciw wielkim podmuchom wiatru). Na koniec nasz bohater pyta; kiedy dobrze Bwana? Kiedy? Władek powie. Całą prawdę powie. (tu Władysław Frasyniuk uśmiecha się i rozkłada ręce w geście otwartości, przyjaźni i pojednania). Dobrze być czerwiec Bwana. OOOOO! Bardzo dobrze być czerwiec. Bardzo! (Po tych słowach spocony z wrażenie prezydent Kaczorowski próbuje się oprzeć o ścianę, ale ta jest za daleko) Kiedy najlepiej Bwana? Kiedy? (tu głos Frasyniuka pobrzmiewa nutką kokieterii). 4 czerwiec! Tak! Tak! Odgadłeś Bwana! Odgadłeś! 4 czerwiec być najlepiej. Moja (tu uderza się w pierś) i Nasza (tu następuje kilka gwałtownych ruchów obydwoma rękami) lubić czerwiec. Lubić 4 czerwiec. Ty Bwana też lubić?


 

Po przemówieniu znanego nam dygnitarza i polityka Władysława Frasyniuka prezydent rządu polskiego na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski wytarł czoło wielką białą chustką i powiedział, że jednak woli by święto narodowe obchodzone było 11 listopada. Przez twarz Frasyniuka przemknął cień, ale szybko zniknął, sam zaś Frasyniuk już nie wracał do tego tematu. Co nie znaczy, drodzy, że „Nasza” do niego nie wróciła. Wróciła i mamy to co mamy. Ja to jeszcze raz powtórzę; marsz niepodległości, a co za tym idzie całe święto niepodległości ma się odtąd kojarzyć z faszyzmem, nazizmem, ksenofobią i biciem niewinnych. Nie wiem jaki budżet na to przeznaczono, ale jakiś przeznaczono na pewno. Rozumiem też, że nie zatrzymam tego marszu, ponieważ nasz naród jako lawa i na każdą prowokację, nawet najgłupszą daje się łapać jak dziecko. Kiedy mu zaś tłumaczyć, wścieka się i grozi pięściami. Przytomnieje zwykle dopiero w wagonie sunącym na Syberię lub w jakimś konclagrze. Nie wcześniej. Spróbujmy jednak naświetlić rzecz tak, by sytuacja nie wyglądała tak jak zwykle, czyli że to nas biją po dupie, a my się tylko odgrażamy. Żeby wygrać trzeba najpierw wiedzieć o co się gra. W naszym wypadku gra się o znaczenie słów i wymowę faktów. Na razie. Do gry o życie zostało jeszcze trochę czasu na szczęście. Czym się gra? Gra się umiejętnie przeprowadzanymi prowokacjami i tak zwanymi inicjatywami oddolnymi. Ważne jest też ustalenie z kim się gra i w naszym przypadku to jest niby proste, ale wielu ludzi fakt ów usiłuje ukryć i zafałszować. Kto jest mistrzem w tej grze? Jest nim Adam Michnik, który dysponuje środkami, funduszami i wszelkimi ułatwieniami dającymi mu przewagę. Co nie znaczy, że nie można go pokonać. Adam Michnik pojawiając się w Pałacu Prezydenckim w gumowych laczkach i sunąc po tych dywanach krokiem nieco chwiejnym dał nam wyraźny sygnał w jaki sposób należy zwyciężać i sprowadzać przeciwnika do parteru. Trzeba mu najpierw narzucić własne reguły gry, a potem, obezwładnionego w ten sposób, pokazać w telewizji i opisać w gazecie. Samemu można przy tym robić dokładnie te same nieprzystojne rzeczy, które się zarzuca przeciwnikowi, ale nie ma to znaczenia, bo to inna kategoria.


 

Tak więc moim zdaniem właściwą odpowiedzią na akcje lewicowych aktywistów nie powinien być udział w marszu niepodległości, który – tak myślę – odpuści sobie wiele osób, poza oczywiście najbardziej agresywnymi i najmocniej przekonanymi do tego, że pięściami da się coś załatwić. Trzeba zrobić coś innego. Marsz niech sobie idzie, bez względu na konsekwencje, niech maszeruje, bo nie mamy ani środków ani sił by go zatrzymać. Łatwo zaś możemy narazić się na zarzut zdrady ideałów lub czegoś tam. Uważam, że trzeba, po – prostym przecież – rozpoznaniu przeciwnika zorganizować jeszcze jedno święto w Polsce. Święto huczne i szumne. Z marszem, śpiewami i transparentami. Powinno ono przypadać dnia 16 sierpnia, co dobrze się składa, bo mielibyśmy wtedy dwa święta majowe i dwa sierpniowe. Byłoby fajnie i można by wokół tego faktu osnuć mnóstwo dobrych i rokujących sukces narracji. Cóż się zdarzyło 16 sierpnia spytacie? Otóż 16 sierpnia roku 1938 Komintern rozwiązał Komunistyczną Partię Polski. Fakt ów wart jest zapamiętania i przypominania. Tylko mi nie mówcie, że nie rozumiecie.


 

Władek dobry bardzo, Bwana sierpień nie lubić. 1 sierpień? (tu nasz bohater kręci głową i krzywi wargi). 15 sierpień? (tu znów kręci głową i znacząco macha ręką przed oczami prezydenta Kaczorowskiego).


 

Pozostaje więc 16 sierpnia.


 

Wszystkich jak co dzień zapraszam na stronę www.coryllus.pl gdzie można kupić moje książki: „Baśń jak niedźwiedź. Polskie Historie”, „Dzieci peerelu”, „Atrapię” oraz książkę Toyaha „O siedmiokilogramowym liściu”. Można tam także nabyć tomik wierszy ojca Antoniego Rachmajdy pod tytułem „Pustelnik północnego ogrodu”. A pamiętacie jeszcze Sosenkę i Panią Łyżeczkę? Jeśli nie zajrzyjcie do Followa. Widać je tam obydwie na zdjęciach. One także napisały książkę. O swoim niezwykłym życiu. Pewne – nazwijmy to ograniczenia – uniemożliwiają mi sprzedaż tej książki w księgarni coryllusa. Jeśli jednak chcecie ja kupić musicie skontaktować się z Panią Łyżeczką. Oto jej adres: pani.lyzeczka@poczta.neostrada.pl

KOMENTARZE

 • coryllus
  Święto nie musi być huczne i szumne, tylko autentycznie przeżywane. Szumne niech będa parady gejów.
  Nikt nikogo nie zmusza do świętowania. Wybór jest spory.
 • @Paweł K.
  A kto powiedział, że prowokacja jest zmuszaniem? prowokacja jest tylko zachętą. Każdy może wybrać. Przymusu nie ma.
 • @Coryllus
  Ja jestem bitny i tym lewakom bym nie odpuścił (tylko jak w moim wieku znaleźć partnerów do ustawek?).

  Trasę pochodu trzymałbym do końca w tajemnicy (trudne niestety), a naprzeciwko internacjonalnych lewusów wysłałbym zwarty oddział naszych najlepszych komandosów aby ich zaangażowali na parę godzin.

  W tym czasie pochód godnie przeszedłby przez miasto.

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni
  Tru tu tu tu pęczek drutu. Ciotka Malinoska, drewniane pięć złotych.
 • @coryllus
  Nie napisałem, że prowokacja jest zmuszaniem, tylko że Pan ucieka przed prowokacją w inne święto. Takich mamy patriotów klawiaturowych, piękne hasła, ale spocić się w realu, to już nie oni. To się nie nazywa minimalizowanie niebezpieczeństwa, tylko inaczej.
 • ja tam wolę widzieć takie sprawy
  w aspekcie tylko dobra i zła...a MARSZ NIEPODLEGŁOSCI dla POLAKÓW złem nie jest więc trzeba jak najliczniej w nim uczestniczyć ...wszelkie rozpatrywanie go w niuansach typu a może coś innego w zamian lub coś innego byłoby na dzisiaj lepsze, uważam za zwykły defetyzm...i próbę zdyskredytowania tegoż swieta...i obniżenia jego znaczenia dla Narodu...pozbawić NARÓD jego bohaterów ,świąt ,czci dla wielkich to prosta droga do unicestwienia ....
 • @Paweł K.
  Spocenie się nie jest sukcesem. Nie zauważa pan tego?
 • @val
  Wie pan gdzie dziś byłaby Wielka Brytania gdyby jej politycy widzieli wszystko w takich kategoriach jak pan? Niech się pan zastanowi.
 • @autor
  Oczywiście żartujesz z tym 16.08.
 • @coryllus
  Nie trutu tutu...

  Miałeś w dzieciństwie dość niezłych przykładów, jak choćby ten w piwiarni z żołnierzami na przepustce, że dobry i twardy łomociarz, dałby sobie radę z tymi chudzinkami (przeczytałem: "antifa ma hiva").

  Nie bądź taki łzawy yntelektualista.
 • @Paweł K.
  Jeszcze jedno; rozumiem, że maksymalizowanie niebezpieczeństwa ma dla pana jakiś szczególny walor? To dokładnie tak samo jak dla tych co staną na przeciwko marszu. Oni pójdą tam dokładnie po to, by niebezpieczeństwo maksymalizować. Może im pan podać rękę. Byle nie była spocona.
 • @jazgdyni
  Wiesz co, lepiej już tu nie komentuj.
 • @carcajou
  Musiałem wyrzucić odpowiedź bo mi się sierpień z listopadem pomieszał. Nie, to nie żart. Tu nie ma miejsca na żarty. Dlaczego nie upamiętnić dnia, w którym Stalin zrezygnował z oficjalnej agentury w Polsce? Skoro święto niepodległości ma być faszystowskie? Powiedz mi, skoro już tu zaszliśmy, co rozumiesz pod pojęciem "skuteczność". Tak w skrócie.
 • @coryllus
  Jak może Pan być pisarzem, skoro nie łapie Pan metafor?
  Tak, warto się spocić dla Polski, także umysłowo. Pan woli przenieść się w inne, bezpieczne miejsce, ale od problemu Pan nie ucieknie.
 • @coryllus
  Poza wszystkim: NAPRZECIWKO pisze się łącznie.
 • @coryllus
  dziwne ,ale nie dostrzegam u tychże brytyjczykow manipulacji ich wielkimi śwętami narodowymi w zależnosci od bieżacej sytuacji politycznej...oni po prostu tym ,,NIE HANDLUJĄ" szanowny panie...niezależnie od opcji politycznej...a ,,KRÓLOWĄ " popierają WSZYSCY rozsądni politycy...tak ze wiem ...
 • @Paweł K.
  Dziękuję za zwrócenie uwagi.
 • @Paweł K.
  To pan nie łapie metafor. Myślę, że z trudem łapie pan powietrze, ale mimo to życzę zdrowia. Gdzie napisałem, że chcę przenieść święto?
 • @val
  Jest pan pewien, że nie handlują królową? Czy może tylko kupuje pan ich narrację na ten temat? Poza wszystkim czy ja pana zniechęcam do udziału w marszu? Niech pan tam idzie. Powodzenia.
 • @t-rex
  Też myślę, że mogląby być niebezpieczna, ale niektórym tu mózg się spocił od myślenia o tym prostym przełożeniu.
 • @coryllus
  Jasne.
  Szanuję koleżeńską solidarność.
 • @coryllus
  Skuteczność to iść w jednym kierunku (nie mnożyć Świąt), mówić to co się chce powiedzieć (bez wdawania się w "bieżączki" i sufle), mówić swoim językiem (naturalnym - do ludzi, nie do kamer), zadbać o właściwy przekaz (MW poprzez pożenienie 11.11 z tradycjami endeckimi KOJARZONYMI z faszyzmem takiej rękojmi nie daje). Tu polecam dyskusję:
  http://paweltonderski.nowyekran.pl/post/35931,do-blogera-matki-kurki-i-innych-prawdziwych-polakow-ktorzy-nie-znaja-polskiej-historii

  By to wszystko wypaliło (a to ciężkie zadanie) potrzebny jest dialog po"naszej" stronie z tymi co chcą rozmawiać bez szczególnych warunków wstępnych. W wirtualu ma się odbywać TU, w realu (innym razem).

  Najważniejszy jest wspólny SENS - Orzeł i Biało-Czerwona. Dalej idą rzeczy wspólne - te wspólnie i wszędzie popieramy zaznaczając przez odrębne stanowiska formacji czy osób wskazując że są ODRĘBNE.

  Łączymy się strategicznie dla przeforsowania wspólnych celów, docieramy lub nie odrębne zdania - dla każdego coś miłego. ODRĘBNOŚĆ nam służy, a nie dzieli - wszak wspólnym SENSEM jest TYLKO Orzeł i Biało-Czerwona.

  Wspólne manifestowanie przybliża środowiska nawet jeśli jest to obarczone skazą niedoskonałości - przeważa to, że idziemy (w jednym kierunku) nawiązując do Święta Niepodległości. Tak manifestujemy patriotyzm. Czy chęć dialogu?
 • @coryllus
  szanowny panie...liczy się tylko OFICJALNE stanowisko....a narracja to jest ich prywatny punkt widzenia...do którego mają oczywiste prawo...to powinno być zdaje sie zrozumiałe dla pana ...pozdrowienia..
 • @jazgdyni
  "Trasę pochodu trzymałbym do końca w tajemnicy (trudne niestety), a naprzeciwko internacjonalnych lewusów wysłałbym zwarty oddział naszych najlepszych komandosów aby ich zaangażowali na parę godzin."

  Zwarty oddział ONR ? Pewnie i tak pomaszeruje w glanach, mundurkach i z opaskami na ręku. Na dodatek poniosą transparent ze znakiem "krzyża w kółku", takim:
  http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/5/5b/Onr_krak%C3%B3w_2007_04.jpg/800px-Onr_krak%C3%B3w_2007_04.jpg
  O takich znakach, jak ten na transparencie, mówi ten materiał policji ze Szczecina.
  http://www.szczecin.kwp.gov.pl/ps/images/stories/file/stoprasizm.pdf

  W tym sensie widać cała politykę, jaką odbędzie się przy okazji marszu..
 • A ja wyslalbym na ten marz tylko dzieci z choragiewkami
  1. Nie zaatakowano by ich (chociaz kto wie)
  2. Podstawionych prowokatorow latwo i blyskawicznie moznaby bylo rozpoznac.
  3. Nie moznaby przez nastepny miesiac mowic, ze marsz ten byl demostracja faszystowska. Chocby nie wiem jak kreatywni byli glosiciele tej tezy.
 • @Autor
  Coryllus jak Cię lubię , tak Ci powiem...gadasz (piszesz) ...bzdury!

  Właśnie taką postawą zaprzepaściliśmy na przestrzeni wieków nie jedną szansę daną od Boga...Mam na myśli to co proponujesz ,ciągłe cofanie się przed ofensywą zła, ciągłe wycofywanie się na z góry zaplanowane pozycje i mówienie jaki to przedni manewr wykonaliśmy , jak długo tak jeszcze można?
  A na marginesie porównanie z GB niezbyt trafne..Mieszkam w UK ponad 20 lat i wiem co by się stało z "celebrytą" który odważył by się wsadzić flagę UK w psie gówno, zostałby publicznie zlinczowany i zniknął by w niebycie. U nas przeciwnie-zostaje się znakiem rozpoznawczym polskiej prezydencji w UE.

  pozdrawiam
 • @carcajou
  Jak chcesz zadbać o właściwy przekaz nie mając zblatowanych mediów w Ameryce? Do kogo ten przekaz będziesz adresował?
 • @val
  Liczy się położenie przeciwnika na łopatki proszę pana, a nie trąbienie na alarm. To zdaje się powinno być dla pana zrozumiałe.
 • @a1a
  No widać. I co zrobisz.
 • @prometheus
  "A ja wyslalbym na ten marz tylko dzieci z choragiewkami"

  LAS SMOLEŃSKI chodzi z balonikami :)
 • @coryllus
  No widać. I co zrobisz.

  Co zrobię? Zgodzę się z Tobą, że środowiska katolickie i NE, maszerując obok ONR, chcąc nie chcąc, wezmą udział w prowokacji i polityce, ze świętem tylko w tle..

  I taki obrazek zobaczą ludzie w TV na świecie .. i jeszcze asystę policji..
 • @a1a
  Sama widzisz jakie są reakcje na ten tekst; komandosi, ynteligent, trzeba się spocić, klawiaturowy patriotyzm. Jeszcze się do zdjęć będą ustawiać, żeby ich lepiej było widać. Zobaczysz.
 • @coryllus
  ha...ha...czasami głośne trąbienie W ODPOWIEDNIEJ CHWILI całkowicie wystarczy aby odstraszyć albo nawet pognębić całkowicie przeciwnika...pan powinien zdaje się słyszeć o,, TRĄBACH JERYCHOŃSKICH" albo o gęsiach kapitolińskich ...
 • I na tym polega mój ''fatalizm'' :-) ... Wiem, że może coś złego się wydarzyć jednak cięgnie mnie tam, aby 11 listopada być na
  tym marszu... :-)

  Jakie to jest nam znane z przeszłości ...
 • nie mnóżmy bytów
  w sierpniu ludzie mają urlopy, przygotowania do szkół i inne sprawy na głowach. To jest bwana, niedobry moment!
  Mamy już kilka dat, trzymajmy się ich.
  Oczywiście, że jest tu bardzo dużo prowokacji ze strony lewactwa i michnikozy, ale: Jak będzie mało ludzi, to pokażą - ot, niedobitki faszystów!
  Jak będą tłumy, to będą musieli zamknąć pyski.
 • @val
  A pan powienien słyszeć zapewne o cymbale brzmiącym.
 • @t-rex
  Sierpień jest fajny. To dobry miesiąc. Listopad niech też zostanie. Ale koncentracja powinna być w sierpniu.
 • @Muni
  Nie będzie tłumów, jeszcze nic nie zrozumiałeś? Ile wyborów trzeba przegrać, żebyś pojął, że teraz nie będzie tłumów. Nie przy tym wyregulowaniu propagandy.
 • @coryllus
  już tylko panu ironia z przeciwników pozostała z pańskiej argumentacji ...nikt nie uwierzy że NARÓD ma ustąpić małej grupie lewackich zadymiarzy którzy niby chcą go sprowokować aby w świat poszło przesłanie o ...faszystach.." a skąd pan szanowny wie że akurat światowe media podchwycą opinie tejże lewackiej grupki oszołomów ???
 • @coryllus
  Poprzez wzmacnianie tych (raczej nie liderów, którzy się "już kojarzą") co mają prawo mówić w imieniu szerokiego porozumienia. Przez jakiś czas w ogóle bym zabronił komukolwiek z danej formacji mówić odrębne zdania pod groźbą wykluczenia. Mowa dla powinna być gładka i hermetyczna jak język Kwaśniewskiego plus to co wyżej. Trzeba by było przeszkolić najbardziej w tym kumatych - muszą być dodatkowo "twarzowi". Wspólny komunikat cierpliwie powtarzany, wspólna "nowomowa", wspólne uczestnictwo we wspólnych inicjatywach.

  A potem poprosić Oparę i Spółka o to by zainwestował parę baniek w gazetę - wielonurtową, bez ogranych twarzy. Przekaz do ludzi ludzkim językiem (słowo proste jak cep obok wysmakowanego). Tak jak kręci Carcinka filmiki (niekoniecznie robi to profesjonalnie - nie jest zmanierowana). O grupach na które trzeba położyć nacisk SZCZEGÓLNY już pisałem u ciebie.

  Pisać prawdę - każdą, robić akcje odpowiadające realnym potrzebom bez nadęcia i zaufania do siły PR-u. Mieć swoje badania opinii nie zaszkodzi. Dużo skromności i żelazna konsekwencja. Powinno zaskoczyć.

  Działamy wyłącznie pokojowo, a w naszym języku nie ma twardych kwantyfikatorów. AKCEPTUJEMY wiele rzeczy - TOLERUJEMY niektóre - sprzeciwiamy się (mądrze i zawsze po wypracowaniu WSPÓLNEGO stanowiska). Jeśli nie da się wypracować - jedni drugim nie brużdżą (nie zaznaczają póki co ze względów strategicznych odrębnego zdania, a jeśli już to językiem jw. i przez wybrane osoby). Nie kłamiemy - co nie znaczy że mówimy wszystko co chcą się dowiedzieć.

  Na prawdziwe WSPÓLNE spory przyjdzie czas - praktyka współdziałania stępi ich ostrze.
 • @val
  a skąd pan szanowny wie że akurat światowe media podchwycą opinie tejże lewackiej grupki oszołomów ???

  Na jakiej planecie pan żyje, bo nie udało mi się wychwycić tego w wypowiedziach? I dlaczego wypowiada się pan w imieniu narodu?
 • @coryllus
  no to juz widać ....,,ad personam" z braku argumentów ....no cóż zawsze się tak kończy jeśli zaczyna się nagłaśniać akcję która ma z natury fałszować rzeczywistość ...klęska ...szanowny panie...klęska...pozdrowienia
 • @coryllus
  ano pan zda się nie skojarzył że te lewackie oszołomy występują w imieniu globalnego obywatela...a nie NARODU ...ich łączy akurat z POLSKĄ tylko miejsce w którym przebywają i z którego czerpią srodki do życia i nic więcej...
 • @t-rex - musi być rytm i reaktywacja tradycji. To jest właśnie TO Święto.
  Sierpień to też wakacje, osamotnione zostają święta listopadowe. 16.08. byłoby reaktywne w post komunistycznie myślącym społeczeństwie - czyli nieskuteczne. Prowadziłoby do zaostrzenia podziałów albo-albo nie zdejmując wcale "odium" z 11.11. Dawałoby to też pożywkę
  - poprzez zbitkę z świętem religijnym - różnego rodzaju "jedynie słusznym". Nie wszyscy Polacy są katolikami - po co ich w pewnym sensie wykluczać?

  Listopad to Ojczyzna wskrzeszona po 123 latach zaborów - Dmowski i Piłsudski (nie rozwiązane dylematy). Musimy to przepracować, bo PiS-owska "prawica" czy stronnictwo patriotyczne nie jest pełna bez narodowców. Nie jest też pełna bez wolnościowców - "potomków" Grabskiego. Dorzuciłbym jeszcze bat na sejmokrację - demokrację bezpośrednią z silnym Prezydentem i nawiązujące do czasów szlachty JOW-y.
 • @val
  Podchwycą.
 • @val
  Gratuluję zwycięstwa.
 • @carcajou
  trzeba by zadać pytanie...lewackie pewnie podchwycą ...te bardziej rzetelne i poważne pewnie przedstawią to inaczej ...zależy szanowny panie co się czyta i komu się wierzy...oraz już wiadomo napewno ktore media nagłośni U NAS gazeta wyborcza....założy sie pan ze mną ze w tym wypadku trafię w dziesiątkę...ale na szczęscie już minęły te czasy gdy GW narzucała powszechnie swoją opinię...to se nie vrati pane JECHLYNEK
 • @coryllus
  bez sarkazmu...ja tego tak nie traktuję jak pan szanowny ..dla pana to jest jedno z wielu zadań postawionych do wykonania...było wiele innych i będzie także w przyszłosci...a ja jestem jednym z milionów POLAKÓW nikomu nieznanych który ma punkt widzenia na powyższe sprawy podobny jak te miliony...i dlatego tak niebezpieczny bo inny niż aktualnie medialnie promowany...
 • @val
  Nazywa sie pan millijon?
 • @val
  Czy wierzysz choć trochę w to co kupujesz, bo obejrzałeś reklamę? Nie wierzysz - jesteś impregnowany - to gratuluję.
 • @coryllus
  pan pozwoili że nie będzie responsu...uchronię w ten sposób szanownego pana od oskarżenia o lekko mówiąc grubiaństwo...
 • @carcajou
  nie sądzę aby to był dobry przykład...impregnacja to nie to...mnie wystarczy, aby nie ulec, czerpanie wiedzy z wielu żródeł na podobne tematy i wyciąganie własnych wniosków...znajomośc języków,dostęp do internetu i luksus dysponowania własnym czasem...no i oczywiscie lata i utrwalona wiedza
 • @val
  Nareszcie.
 • @val
  Na temat rzetelności wiodących mediów swoje wiem - przykład z metrowymi balonami (zaporowymi) co strącają samoloty to tylko potwierdza. Nie widzę sensu wkładać ręki do ognia, by sprawdzić czy mnie zaboli tym razem mniej, czy więcej.
 • @coryllus
  Przenieść Święto Niepodległości nie ma Pan mocy, bo zostało realtywowane w 1989 roku. Pan chce go olać i stworzyć inny, ale ugotował się Pan ze własnym sosie.
 • @Paweł K.
  A pan jest glupi i nie umie czytać ze zrozumieniem. Pa.
 • @Paweł K.
  A pański dziadek był zapewne w KPP dlatego nie podoba się panu moja propozycja.
 • @val
  W imię czego NARÓD miałby maszerować w tak Doniosłym Dniu akurat obok ludzi z ONR (jednoznacznie kojarzone - mundurki, symbole, gesty) i tym samym tworzyć okazję do zadymy ?

  @val do @coryllus
  ...nikt nie uwierzy że NARÓD ma ustąpić małej grupie lewackich zadymiarzy którzy niby chcą go sprowokować aby w świat poszło przesłanie o ...faszystach.."
 • @Coryllus
  Ja Ciebie naprawdę mocno przepraszam za głupie użycie tego "Ynteligenta".

  Bezmyślnie chciałem się utrzymać w takiej knajackiej konwencji, a wyszło jak wyszło.

  Sorry, bez urazu
 • @t-rex
  Rozumiem, że można odwoływać się do 15 sierpnia, ale do 31 sierpnia, mamy święcić dzień podpisania kapitulacji, mamy święcić dzień, w którym Warszawy już nie było, gdy nasza najbardziej ideowa polska młodzież złożyła swoje życie dla Polski na rozkaz dyletantów, którzy wywołali to zbrodnicze powstanie po to, aby Polskę utopić we krwi? Rozumiem jeszcze 1 sierpnia, ale 31 sierpnia, pan chce przenieść umowny dzień odzyskania niepodległości przez Polskę w dniu 11 listopada na sierpień, a może od razu na maj albo na kwiecień, koniec kwietnia? Będzie przyjemnie słonecznie, jeszcze niezbyt ciepło, ale już nie zimno, doskonały termin... :))))
 • @coryllus
  //...Marsz niech sobie idzie, bez względu na konsekwencje, niech maszeruje...//
  No i dobrze wobec tego należy zajrzeć na stronę Marszu Niepodległości: http://marszniepodleglosci.pl/
  Tam też napisano m.in.:
  "Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji transparentów, flag i tym podobnych. Służba Porządkowa może nakazać schowanie takich materiałów jeśli uzna, iż są niezgodne z celem zgromadzenia. Osoby niepodporządkowujące się, zostaną usunięte z manifestacji.
  Nie jesteś pewny czy Twój transparent może być dopuszczony? Skontaktuj się z Organizatorami."
  http://marszniepodleglosci.pl/2010/11/08/informacja-porzadkowa-dotyczaca-marszu-niepodleglosci/
  http://onr.h2.pl/images/mn11.gif

  //...zorganizować jeszcze jedno święto w Polsce. Święto huczne i szumne. Z marszem, śpiewami i transparentami. Powinno ono przypadać dnia 16 sierpnia...//,
  //...16 sierpnia roku 1938 Komintern rozwiązał Komunistyczną Partię Polski. Fakt ów wart jest zapamiętania i przypominania...//
  Bardzo dobry pomysł - mam nawet propozycję na logo Święto Marszu Antykomunistycznego:
  http://m.nowyekran.pl/bacdce05e5e26ca72d12fdb0ea4960d8,0,0.jpg

  Pozostaje kwestia organizacji Święta - zazwyczaj powinien zajmować się tym ten, który zaproponował.
  Zajmiesz się?
 • @a1a
  Zgłosiłem twój komentarz do moderacji, to co robisz jest niedopuszczalne...
 • @a1a
  nie skomentuję...zwykle nie odpowiadam na celowe wypaczanie idei akurat tegoż SWIĘTA...i przytaczanie bzdurnych wrecz przykładów...więcej logiki i sensu wpisu...inaczej autor się tylko ośmiesza...dążąc za wszelką cenę tylko do wykazania swgo załozenia...
 • @Paweł Tonderski
  31 sierpnia - 3 października. *
 • @coryllus
  Moj dziadek był w Legionach i służył w Kompanii Honorowej w Ogrodzie Saskim. Znałem go tylko ze zdjęć, ale opowiadała mi babcia. I pokazywała zdjęcia.


  "A pan jest glupi i nie umie czytać ze zrozumieniem". Czytałem już, gdy Pan nosił koszulę w zębach, więc proszę powściągnąć emocje, jak na kulturalnych ludzi przystało.
 • @Paweł Tonderski
  Pan w ogóle rozumie o czym tu jest mowa?
 • @raven59
  Musi być jakiś komitet poparcia. Chyba? Flaga dobra, podoba mi się.
 • @val
  Miał pan już się obrazić i wyjść. No i co?
 • @Paweł K.
  Powoływanie sie na dziadka legionistę to stary numer stosowany w przypadku braku argumentów.
 • @Paweł Tonderski
  A cóż znowu dała nam podpisanie umów z komunistami w Gdańsku, co nam to dało, że rządzą nami dalej komuniści przemalowani za liberałów, że w rządzie od początku jego istnienia tj. 1989 roku prezydentami Polski byli zdrajcy, komuniści, żydzi lub agenci i dawni tajni współpracownicy, że ministrami spraw zagranicznych byli prawie sami żydzi lub ludzie skoligaceni z żydami?! Co nam Polakom dała Solidarność i wydarzenia sierpniowe?! To samo dotyczy naszych premierów poszczególnych rządów, które sprawowały władzę nad Polską od 1989 roku...
 • @val
  nie skomentuję...zwykle nie odpowiadam na celowe wypaczanie idei akurat tegoż SWIĘTA...i przytaczanie bzdurnych wrecz przykładów...więcej logiki i sensu wpisu...inaczej autor się tylko ośmiesza...dążąc za wszelką cenę tylko do wykazania swgo załozenia...

  A szkoda. Bo interesująco brzmiałaby odpowiedź co powoduje, ze jesteś skłonny iść obok ONR akurat w Takim Dniu. Chodziło mi o Twoje założenie.
 • @Paweł Tonderski
  Zgłosiłem twój komentarz do moderacji, to co robisz jest niedopuszczalne...

  Może rozwiniesz myśl ? Pytania o udział ONR w Marszu Cię rażą ?
 • @coryllus
  Rozumiem, pan a1a ciągle nieustanie próbuje porównać w swoich komentarzach ludzi z ONR-u do nazistów i niemieckich faszystów, robi to samo, co lewactwo, komuniści i syjoniści, którzy rządzą Polska nieustannie od 1945 roku, na dodatek mają w swoich rękach tzw "polskojęzyczne media"... To się dzieje drogi panie u pana na blogu, a pan ma stracha lub nie chce, aby Polacy się wreszcie zjednoczyli we wspólnej sprawie i walce o wolna i Wielką Polskę, do tego wymyśla pan niestworzone historie i tworzy pan jakieś fantastyczne analogie, które przypominają w swojej retoryce jakąś tragi-komiczny dramat antyczny, na przykład porównuje pan Marsz Niepodległości do afery Dreyfusa...
 • @coryllus
  trzeba być optymistą.
  skoro nie będzie tłumów teraz, to w sierpniu tym bardziej.

  nie rozumiem ludzi, którzy uważają, że byle mikra zmiana odmieni wszystko na lepiej.
  wymienić JK na Ziobrę i już będzie sukces. Zmienić datę i nagle 50% tego zdemoralizowanego semi-społeczeństwa otworzy oczy.
  skoro jesteś cyniczny i nie wierzysz w pewne rzeczy, to bądź konsekwentny i nie napalaj się na jakieś mrzonki.
 • @a1a
  Nie, razi mnie twoje haniebne zachowanie rodem z gównianej gazety, krytyki politycznej czy Nie, tam też ONR porównują do nazistów, faszystów, kolaborantów niemieckich i szmalcowników, to mnie razi w twojej wesołej twórczości na tym portalu, na temat symboliki i pozdrowień ONR-u już dyskutowaliśmy w innym wątku.
 • @Muni
  Kluczem do zrozumienia tego tekstu jest to zdanie: Uważam, że trzeba, po – prostym przecież – rozpoznaniu przeciwnika....

  Ja mam świadomość, że dużo wymagam, ale nie odpuszczę i tak już tu zostanie na tym blogu. Niestety.
 • Nie data, a forma?
  Dla mnie bardziej problematyczną od daty święta, jest forma jego obchodów. Otóż marszom, paradom wojska itp. lewaki mogą bardzo łatwo przykleić łatkę faszyzmu. Przydało by się święto obchodzone nie z patosem, a z radością - z festynami, fajerwerkami itp. Niech lewaki spróbują przyklejać łatki do radości narodowej. Narażą się tylko na pośmiewisko.
  Faktem jest - że festyn łatwiej zrobić w sierpniu - pogoda lepsza.
 • @Paweł Tonderski
  Nie pan idzie na blog do Korwina tam są rzeczy dla pana przstępniejsze, pośmieje się pan jeszcze i będzie lepiej spał.
 • @coryllus
  Tak na obrzeżach tematu. Święta patriotyczne z punktu widzenia praktycznego powinny być poza wakacjami, feriami, dniami typowo świątecznymi z innych powodów (religijnych np) i jednak w porze ciepłej.

  11 listopada jest zazwyczaj przeraźliwie zimno, dzień krótki, zwykle deszczowo i to deszcz bliski zerowej temperatury, szczególnie paskudne dla WETERANÓW, osób starszych, chorych, dla dzieci. Kilka rocznic przypada podczas dni wolnych na nauki, studiów i to NIESŁYCHANA NIEFORTUNNOŚĆ, bo przecież na młodzież, dzieci wpływa to wychowawczo.

  Zatem tak radzę o refleksję, dla kogo te rocznice? Dla dygnitarzy?

  Trzeba nam atmosfery pikniku, zatem początek października i maj-czerwiec. Rocznice odpowiednie ZAWSZE się znajdą poczynając od czasów Mieszka I :) Zróbmy takie święto narodowe dla naszych dzieci. Dla nich będzie TO właśnie najważniejsze w roku, bo inne... zimno, wakacje, dni wolne od nauki... więc je jeśli MOGĄ... olewają. Po prostu.

  Czy w październiku brakuje nam zwycięskich, ważnych dat nawet z 1920, 1939 roku??? A sięgając wstecz 1000 nawet lat?

  Dlaczego nie uczcić Konstytucji Marcowej z 1921? Nie było to zwycięstwo demokracji nowej Polski, faktyczne narodziny już nieco uporządkowanej II RP? Piękny start. Trochę zimno w marcu, ale od biedy może być. Wiosna szybciej teraz przychodzi.

  Czy zaś na marszu dojdzie do dużych prowokacji, rozruchów? Okaże się.
 • @Paweł Tonderski
  Nie, razi mnie twoje haniebne zachowanie rodem z gównianej gazety, krytyki politycznej czy Nie, tam też ONR porównują do nazistów, faszystów, kolaborantów niemieckich i szmalcowników, to mnie razi w twojej wesołej twórczości na tym portalu, na temat symboliki i pozdrowień ONR-u już dyskutowaliśmy w innym wątku.

  >>Mam prawo określać pozdrowienia i symbolikę ONR tak jak prezentuje się ona na fotografiach.
  http://img51.imageshack.us/img51/2862/onr550.jpg
  I co Pan tu widzi? Jakie gesty??
 • @pmad
  Niech zostanie ten marsz. Zobacz jednak jaką reakcję wywołało przypomnienie likwidacji KPP. Czego tu nie ma: dziadek z legionów, obrona ONR, gadanie o kosmetycznej zmianie itp. Samo zrozumienie i sama przenikliwość.
 • @a1a
  Ktoś ci każe brać udział w tym marszu? Organizatorami tego marszu jest ONR i Młodzież Wszechpolska, nikt tego przed tobą nie kryje, a ty z uporem maniaka pytasz się, czy w tym marszu będą brali udział oenerowcy. Tak będą brali w nim udział, mało tego, będą ten marsz organizowali i pilnowali, żeby nie dochodziło do prowokacji. :)))
 • @Marek Kajdas
  Będę się upierał przy sierpniu.
 • @coryllus
  "16 sierpnia roku 1938 Komintern rozwiązał Komunistyczną Partię Polski. Fakt ów wart jest zapamiętania i przypominania. Tylko mi nie mówcie, że nie rozumiecie"

  W 1938 rozwiązano też masonerię dekretem prezydenckim, którego dnia? I to jest znacznie ważniejsze do upamiętnienia jako NARODOWY DZIEŃ WALKI Z NEW WORLD ORDER i MASONERIĄ.

  Tylko mi nie mówcie, że nie rozumiecie...
 • @Paweł Tonderski
  Pan Tanderski zręcznie umknął od odpowiedzi jakie to gesty i symbole widzi na zdjęciu :)
 • @a1a
  Ten temat na Nowym ekranie był już maglowany, sam pan w tej dyskusji na ten temat brał w niej swój osobisty udział. To nie jest nazistowskie pozdrowienie. Nikt tego pozdrowienia już nie używa, panu już to tłumaczyłem, jednak do pana nic nie dociera, mało tego pan za każdym razem w swoich komentarzach dopuszcza się manipulacji...
 • @Marek Kajdas
  :-) Piękne...
 • @a1a
  właśnie....ja będę na MARSZU NIEPODLEGŁOSCI dlatego że jest to oddanie czci tym którzy wywalczyli dla nas NIEPODSLEGLOŚĆ...i tam ma prawo być każdy który chce ich uszanować i uczcić w sposob podobny jak ja...a ci którzy się tego obawiają bo godzi to akurat w ich przyziemne interesy ...to niech nie sądzą że im cokolwiek się uda ugrać podczepiając się pod to święto......POZDROWIENIA...
 • @coryllus
  To pan wywołał tą dyskusję, a teraz pan udaje zdziwionego?

  jak pan się boi albo nie może pan w sobie przełamać lęku, to nikt pana nie zmusza do branie udziału w tym marszu. Zrozumiał pan? Jeżeli jednym z organizatorów tego marszu jest ONR i jeszcze pod pańskim tekstem pojawiają się komentarze, które insynuują, że ONR to naziści, to nie trzeba się dziwić, że ktoś porusza temat ONR, a co mamy dyskutować o PiS-e PO, Palikocie , Tusku i Kaczyńskim?!
 • @Paweł Tonderski
  Niech pan przestanie pieprzyć za przeproszeniem, bo się tego nie daje czytać.
 • @a1a
  Znowu manipulujesz. :)) A gwiazdy Dawida tam nie widzisz?
 • @Paweł Tonderski
  To nie jest nazistowskie pozdrowienie. Nikt tego pozdrowienia już nie używa, panu już to tłumaczyłem (..)

  Tłumaczył Pan, że to "salut rzymski" ? Takie tłumaczenie w Polsce ? serio? :) Myślałem, że to żart :) ..
  I dlatego coryllus słusznie pisze o nakładających się na 11 bm. rozmaitych prowokacjach i polityce.
 • @coryllus
  Przykro mnie, ale to pan pieprzy i to nie po raz pierwszy...

  Nie chce pan brać udziału w tym marszu, to niech pan nie bierze w nim swojego udziału, ale niech pan nie przeszkadza, jednocześnie insynuując, że to jakaś prowokacja wiadomych sił. Zrozumiał pan?
 • @Paweł Tonderski
  Muszę się niestety z panem pożegnać.
 • @a1a
  Tak wywodzi się z tego okresu historycznego, nie ma żadnego związku z pozdrowieniem nazistowskim, to już wałkowaliśmy...
 • @coryllus
  Komunizm z KPP jest malutką cząstką projektów masonerii, to drobiazg w porównaniu z całokształtem złych mocy new world order, które kryją się WŚRÓD NAS, najciemniej pod latarnią.

  KPP? Przecież się reaktywowała w III RP.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Polski_(III_RP)

  http://www.communistpartyofireland.ie/xyz/pasek.png

  http://www.kompol.org

  http://komsomol.pl/obr/n1.jpg

  http://komsomol.pl/obr/n6.jpg

  http://komsomol.pl/obr/n14.jpg

  http://www.komsomol.pl

  Robi wrażenie? :) KPP zatem... wygrało? I startują zdaje się do wyborów z list PPP-Sierpnia80 obok innych dziwnych ludków nazywających się nawet narodowcami.
 • @t-rex
  Tego... "z nieba przypadkiem"??? Może doczytaj to i owo, w jaką rzeczywistość wkroczył Piłsudski z Magdeburga. Kto mu przekazał władzę i po jakich działaniach. To, że Murzyni odzyskania niepodległości zostali starannie zapomniani zaraz po 1918 roku nie znaczy, że ich nie było.

  To tak w tej kwestii. Poza tym - coryllus, choć nieraz błądzi, ma nosa do prowokacji. Odnoszę wrażenie, że obie ekstremy - i ta z praw i ta z lewa, bardzo chcą się spotkać na ubitej ziemi. Tylko dlaczego koniecznie chcą do tego mieszać całą resztę? Nie jestem zwolennikiem statystowania w spektaklu reżyserowanym przez lewaków. Im trzeba dopieprzyć, owszem, ale niekoniecznie akurat drzewcem z flagi. Przecież chodzi o to, by wygrać politycznie, bo tylko taka wygrana przekłada się na korzyści dla Polski. Wiecowanie, zadymy, protesty - to na nic, jeśli media są jednostronnym narzędziem propagandy, a nie w miarę rzetelnym sprawozdawcą.
 • @tipsi
  Dzięki.
 • @a1a
  > I co Pan tu widzi? Jakie gesty??

  "Pięć piw proszę!" ? ;)
 • @Paweł Tonderski
  "Tak wywodzi się z tego okresu historycznego, nie ma żadnego związku z pozdrowieniem nazistowskim, to już wałkowaliśmy..."

  >>Ale na zdjęciach nie mamy ludzi z np: Towarzystwa Historycznego tylko łysych facetów :), a gest ma znacznie świeższe - w pamięci Polaków są to konotacje faszystowskie - niż okres rzymski ! :)
  Dlatego takie tłumaczenie to jak próba wszycia babci w brzuch ;)..

  Ponadto.
  "Krzyż celtycki wywodzi się z wierzeń pogańskich, współcześnie nawiązują do niego neopoganie i nacjonaliści. Skinheadzi korzystają ze znaku w zastępstwie zakazanej swastyki."
  http://www.15purpurowa.pl/pl/116.html

  "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła." (1 Tes 5, 21-22)
 • @tipsi
  Poza tym - coryllus, choć nieraz błądzi, ma nosa do prowokacji.
  Odnoszę wrażenie, że obie ekstremy - i ta z praw i ta z lewa, bardzo chcą się spotkać na ubitej ziemi.

  Otóż to.
 • @t-rex
  OK, 1-08 (podobnie jak 15-08) to jedna z najważniejszych dat. Ale nie nadaje się na święto niepodległości. Na święto niepodległości najbardziej nadaje się dzień, w którym odzyskaliśmy niepodległość. I pod tym względem 11.11 jest nie do pobicia. Poza tym - to dzień faktycznego triumfu i radości. Poza tym pokonaliśmy wówczas w zasadzie wszystkich trzech zaborców. I tak dalej. W końcu - nie chodzi o to, by dowodzić wyższości ŚBN nad ŚWN. Kalendarz świąt państwowych czy narodowych powinien mieć swą dramaturgię, podobnie jak kalendarz świąt kościelnych - muszą być punkty zadumy, smutku i tęsknoty, a później nadziei, radości i triumfu. To musi być całoroczna narracja układająca się w spójną i zrozumiałą lekcję historii. Bo taka jest jedna z najważniejszych funkcji świąt.

  Jeśli chodzi zaś o Kowalskiego, to nie wybiera się dnia, który kojarzy się Kowalskiemu, ale po to obchodzi się określony dzień, by się wreszcie Kowalskiemu zaczął kojarzyć. Bo Kowalski najchętniej obchodziłby święto grilla. Tak ze dwanaście razy w roku. Dlatego same obchody powinny być w miarę możności wolne od nużącej sztampy i wnosić coś, co durnego Kowalskiego zaciekawi, zastanowi, wzruszy, ucieszy, a czasem też wbije w dumę. I da poczucie przynależności plemiennej.

  W tym rozumieniu bieganie po Warszawie i napieprzanie się z jakimiś idiotami niewiele różni się od kibolskiej ustawki, nawet jeśli podbudowane jest rzetelnym patriotyzmem, troską o Polskę i oburzeniem na tych skurwych synów, co ją niszczą.

  Wykonanie w tym punkcie uniku daje jedną istotną korzyść - media pokazują jakichści lewackich oszołomów z furią szukających po Warszawie ofiar dla swej nienawiści i znajdujących wyłącznie policję i wystraszoną bufeciarnię. W tej sytuacji, kto by nie dostał wpierdów, jest punkt dla nas. Jak Biedronie - dobrze, bo lewactwo zagraża ładowi społecznemu. Jak mundurowi - dobrze, bo Tusk rozłożył państwo i służby swołoczy odporu dać nie potrafią.
 • @pmad
  Festyn "herbata narodowa" będzie się odbywał przy pomniku Dmowskiego. Jestem organizatorem. Proszę o wsparcie.
  tel. +48 601 787 407.
 • @coryllus
  11 listopad? A ten głos zza grobu dla piłsudczyków i obecnych "narodowców" i narodowców coś wnosi czy nie?

  "III
  Muszę tu poruszyć sprawę, która wcale nie jest ani błaha, ani drugorzędna, ani przestarzała. Mówię o roli Piłsudskiego w pojęciach o polskiej historii oraz obozu Piłsudskiego w polskiej polityce.
  Piłsudski - to znaczy te wszystkie tendencje polityczne, które on reprezentował i te wszystkie wyobrażenia, które głosił i szerzył - to była niebezpieczna i złowroga siła w życiu polskim, która zaciężyła i nadal ciąży w sposób groźny na naszej historii, polityce i kulturze. Należy przypuszczać, że siły antychrześcijańskie i w istocie antypolskie - wśród nich przede wszystkim masoneria - obrały go sobie za narzędzie do niszczenia Polski, i to niszczenia w taki sposób, by liczne zastępy Polaków,nieraz naprawdę uczciwych i szczerych, ale naiwnych i nie umiejących się w rzeczywistości polskiej zorientować, mogły być przyciągnięte do działań, których celem, wbrew pozorom, było szkodzenie Polsce.

  Nie zamierzam wykładać tu historii szkodliwej roli Piłsudskiego w Polsce. Przez całe życie wydałem długą listę książek, broszur i artykułów, w których osobą i politykę Piłsudskiego omówiłem. Ograniczam się tu do stwierdzenia, że niebezpieczeństwo niszczycielskiego wpływu Piłsudskiego na życie Polski wcale nie przeminęło i że jednym z zadań obozu narodowego jest nadal z tym wpływem walczyć. Nie należy dopuścić do tego, by w imię fałszywej zgody narodowej o prawdzie,dotyczącej Piłsudskiego zapomniano i by umieszczony on został w sposób trwały w Panteonie polskich wodzów i zasłużonych mężów stanu. Jednym z obowiązków obozu narodowego jest głosić o Piłsudskim prawdę. I troszczyć się o to, by zajmował on w historii Polski miejsce z tą prawdą zgodne.

  W chwili obecnej ożywiona propaganda antypolska głosi w Polsce pogląd, usiłujący wybielić rolę Piłsudskiego w przeszłości i przygotować objęcie w Polsce - w wypadku upadku rządów komunistycznych -władzy przez nowe wcielenie rządów obozu Piłudskiego. To znaczy popchnąć Polskę na drogę jakiejś nowej katastrofy historycznej, w interesie przede wszystkim Niemiec, a przy pobłażaniu świata anglosaskiego. Obóz narodowy musi temu przeszkodzić.

  Jędrzej Giertych
  http://zamach.nowyekran.pl/post/31629,jedrzej-giertych-co-ma-byc-naszym-planem-na-przyszlosc

  Jędrzeja nie ma można tak lekceważyć jak wnuczusia Romana, który służy PO, czyli new world order, żydostwu, agenturze WPROST. Jędrzej był naprawdę katolikiem, narodowcem, rozumiał tworzący się new world order. O kim pisał? Jakby o... PiS na wiele lat przed powstaniem nawet PC, a co dopiero PiS-u. Jakie nieszczęście? Ano kolejny prometeizm tym razem bez siły II RP, a na życzenie lobbies Izraela-USA-NWO, ano właśnie Smoleńsk, ano w końcu wojna z Rosją ku uciesze reszty, a na naszą zgubę. Czy nie taką politykę prowadził PiS? Czysty Piłsudski i sanacja, która jednak kiedy przyszło co do czego to "dała się zaskoczyć" ze wschodu. Akurat! Kaczyńscy wzorują się na nim mając Dmowskiego za nic, ale jednocześnie jest w PiS krewny Korfantego który solidnie oberwał od sanacji. Dysonans całkowity.

  Zatem czy 11 listopada powinien obejmować marsze narodowców? Jak widać NIE. To święto piłsudczyków. Ich radość, nasz smutek jako narodowców który boli niedocenianie roli Dmowskiego. Jędrzej w grobie się przewraca patrząc na to? Już przed wojną potępiał rozłamowców z ONR, dobrze kojarzę?

  Zatem skoro nie 11 listopad, to kiedy? Może jednak 15 sierpień, może inna bitwa kampanii żeby jednak młodzież szkolna, studencka mogła uczestniczyć w obchodach wprost ze szkół, uczelni! Może jednak uczczenie misji Dmowskiego odpowiednią datą 28 czerwca; bez Dmowskiego, Paderewskiego byłaby Generalna Gubernia w 1919, a nie Polska. Niemcy uratowali DLA SIEBIE choć trochę sytuację wypuszczając Piłsudskiego, a przecież mogli mu skręcić kark gdyby był taki niebezpieczny, czy kula, czy bagnet, czy subtelne zatrucie jako choroba śmiertelna. Nie twierdzę że był agentem, ale był dla Niemców wygodny, lepszy niż Dmowski miliard razy. Był zatem jakiś układ z Niemcami, a może masonerią już wtedy? Kto to wie, Bóg i sam Piłsudski w zaświatach.

  "28 czerwca 1919 w sali zwierciadlanej Wersalu, Dmowski wraz z Paderewskim podpisali traktat wersalski, przywracający formalnie Polskę na mapę Europy. Rokowania te doprowadziły do uznania Polski z Wielkopolską i Pomorzem Gdańskim, nakazania referendum na Warmii, Mazurach i Górnym Śląsku oraz ustanowienia Wolnego Miasta Gdańska. 10 września Dmowski podpisał także traktat pokojowy koalicji z Austrią w Saint-Germain."

  Z wiki
  Mamy zatem dwie istotne daty na nowe święto, 28 czerwca i 10 września. Siła podpisania Traktatu Wersalskiego jest olbrzymia. To jest nabycie prawne osobowości państwa. Dopiero to, a nie te cyrki które odstawiał Piłsudski. Polska powstała 28 czerwca 1919, a naprawdę realnie latem-jesienią 1920 kiedy ocalała cudem i niesłychanym wysiłkiem od niewoli, eksterminacji bolszewickiej. Jednak mając papier z Wersalu nawet po klęsce 1920 byłaby kiedyś podstawa prawna do restytucji II RP. Nadal nie nastąpiła restytucja II RP. Nadal. To wielka wina m.in śp. Prezydenta Kaczorowskiego. Nie miał prawa ulegać tym błaznom z Magdalenki, Okrągłego Stołu, bolszewii. Działać miał na mocy Konstytucji Kwietniowej która obowiązuje do zmiany najpierw do Marcowej z 1921 i dopiero do współczesnej jaką tam ustalimy jako Suweren, jednak zgodną z KSN, Bóg na czele. Jezus Chrystus Królem Polski.
 • @autor
  Z całym szacunkiem, wpis świetny, ale propozycja uniknięcia problemu poprzez cudowne rozmnożenie świąt to jakiś żart. Załóżmy, że rzeczywiście takie święto zostałoby uznane (choć nie wiadomo właściwie przez kogo). Już widzę okładki GW, Polityki, Wprostu, Newsweeka, itd. "Kolejne antysemickie święto", "Eksplozja polskiego faszyzmu", "Czy ktoś powstrzyma polskie brunatne zastępy?". Wisienką na torcie jest zaś propozycja świętowania w rocznicę rozwiązania KPP. Po prostu szał!
 • Nie da rady się cofnąć!
  Mleko się już rozlało!
  Uważam, że nie ma szans się cofnąć !
  Jakby się człowiek obawiał prowokacji to nie powinien wychodzić z domu.
  Jedyne co można zrobić, to jakoś się przygotować na reakcję strony przeciwnej.
  Po prostu zachować spokój, schludnie się ubrać, wziąć ze sobą tylko biało-czerwone flagi, takież opaski na ramię.
  Absolutnie żadnych krzyży celtyckich, pozdrowień rzymskich itp. dupereli.
  Jesteśmy potomkami Tych co swą nazwę od pola biorą, że zacytuję Jana Zborowskiego i nie potrzebujemy małpować kogokolwiek ze świata.
  Pozdrawiam i do zobaczenia 11.11.
 • @Kuro-San
  Tylko barwy narodowe, żadnej symboliki organizacji i okultyzmu itp

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31