Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
510 postów 3373 komentarze

baśń jak niedźwiedź

coryllus - światło szeleści, zmawiają się liście na baśń co lasem jak niedźwiedź się toczy

Ziemkiewicz pod sąd za zdradę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ziemkiewicz po raz kolejny udzielił głosu Gazowni

Ziemkiewicz po raz kolejny udzielił głosu Gazowni i to w dodatku w tekście dotyczącym spotkania w klubie Ronina, które odbyło się 10 września. Było to spotkanie w składzie: prof. Nowak, Grzegorz Braun, Toyah, Kamiuszek i ja. Tekst o tym spotkaniu i o całej działalności klubu ukazał się dziś w GW. Prócz Ziemkiewicza głos zabiera tam nieujawniony publicysta „Uważam Rze”, który mówi, że do Ronina nie chodzi, bo stężenie patriotyzmu jest tam za wysokie, oraz jakiś duposz podpisujący się nickiem Palto, któremu nie podoba się, co my tam w tym Roninie opowiadamy. Tekst napisała Wielowieyska i jakaś druga koleżanka Ziemkiewicza i nie wart on jest nawet splunięcia. Powstał dlatego, by jeszcze bardziej podkręcić atmosferę wokół bredni wypisywanych przez Pana Artura Nicponia. Dziwi mnie w tym jednak postawa Rafała Ziemkiewicza, który mówi Wielowieyskiej: My publicyści „Uważam Rze”, przez takich jak Braun czy ci blogerzy (toyah, kamiuszek, coryllus) jesteśmy ostro krytykowani, oni są bardzo radykalni, ale takie poglądy istnieją.

Tako rzecze Ziemkiewicz Rafał, a ja mogę tu tylko przypomnieć tekst, który o nim kiedyś napisałem://lubczasopismo.salon24.pl/aelita/post/218367,czy-ziemkiewicz-ma-grzyba-w-glowie

Myślę, że wszystko co tam napisałem to prawda. Cóż bowiem ze świata rozumie pan Rafał? Otóż rozumie on, że powinien się ustawić w takim miejscu, żeby z jednego miejsca na niego trochę dmuchało, a z drugiego trochę grzało. I żeby było git. Jest jakaś skala, jak w starym lampowym radio, z jednej strony jest Głos Ameryki, a z drugiej Gawarit Maskwa. Pośrodku zaś mamy pana Rafała i jego poglądy, jak się przekręci gałką pan Rafał zbliża się raz do jednego, raz do drugiego krańca skali. I to jest jedyny opis, który Ziemkiewicz potrafi pojąć. To i tak dobrze, bo Wielowieyska nie umie nawet tego. Wielowieyska wie, że jak się zbiera prawica to będą zabijać Żydów. I już., To jej w zupełności wystarczy do tego, by funkcjonować.

Chciałem więc niniejszym oświadczyć, że ani ja, ani Toyah, ani Kamiuszek, nie krytykujemy Ziemkiewicza ponieważ jest za mało radykalny, tylko dlatego, że słabo pisze, wiesza swoje portrety w środku miasta na szczytach budynków, a myśli jego są wątłe i rachityczne. Oświadczam także, że czynem i słowem przeciwstawiać będziemy się budowaniu takich opozycji jakie wspólnie z Wielowieyską układa Ziemkiewicz. Panie Ziemkiewicz i Pani Wielowieyska, jak chcecie omawiać naszą twórczość to zacytujcie, do Kuu...y nędzy, chociaż jedno zdanie z naszych tekstów. Rozumiem, że nie możecie tego zrobić, bo was to przerasta. Pół biedy z tekstami moimi i Toyaha, ale cykl Kamiuszka poświęcony Erazmowi z Rotterdamu to jest coś, co Wielowieyską doprowadziłoby na skraj załamania nerwowego, mogłaby nie zrozumieć z tego ani jednego słowa.

Rozumiem, że Grzegorz Braun ma jakieś ważne powody, które powodują, że pozwala sobą pomiatać jakiemuś Ziemkiewiczowi. Ja na to nie pozwalam. I nie życzę sobie, żeby mnie Rafał Ziemkiewicz ustawiał wśród swoich, tłoczących się za jego plecami kumpli, po to, by taka Wielowieyska miała o czym myśleć i o czym pisać.

Teraz o spotkaniu. Józef Orzeł zaprosił nas najpierw do studia gdzie nagraliśmy program o szatani, potem poszliśmy na obiad. Ale jaki! Jagnięcina, pieczone ziemniaki, rakija, wino, desery. Było super. No, a potem wtoczyliśmy się do tych Hybryd. Posadzili mnie pomiędzy Nowakiem a Braunem. W czasie kiedy Andrzej Nowak przemawiał o mało nie zasnąłem i bałem się przez cały czas, żeby to samo nie przytrafiło się Toyahowi. Myśmy zjedli i wypili najwięcej. Już, już miałem zamknąć oczy, kiedy nagle Grzegorz Braun zaczął opowiadać o strzelaniu.

 • Z czego będziesz strzelał? - Ja na to. Strzelać nie potrafię, w nic nigdy nie umiałem w nic trafić. Zignorował mnie jednak i dalej przerzucał się z Nowakiem uwagami o strzelaniu. Ludzie biją brawo, ktoś coś woła. Zrobiło się małe zamieszanie. Potem znów wszystko trochę oklapło, ale nagle Nowak z Braunem z niezrozumiałych powodów powtórzyli kilka razy frazę: je..ał ich pies. Rozbudziłem się na dobre i mogliśmy gadać dalej. W sumie nie było źle, ale nie mogę powiedzieć, żeby to spotkanie było jakoś szczególnie dynamiczne. Trzeba przekonać Józefa, żeby zabierał nas na kolacje, a nie na obiady, wtedy tempo i dynamika spotkań będą właściwe.

Wielowieyska zaś opisała to wszystko tak, jakby na sali był jakiś jej szpieg, któremu zdawało się, że przysłali go na sabat prawicowych czarownic. Braun przez większość spotkania wyraźnie żartował, ale to nie miało znaczenia. Najgorsze zaś jest to, że nie miało również znaczenia dla Ziemkiewicza, który opuścił salę, ponieważ spieszył się na wywiad do Superstacji. Nie słyszał więc jak Toyah zapytał go czy płakał po tym jak Komorowski wygrał wybory.

Tak więc dożyliśmy czasów kiedy Ziemkiewicz ostrzega Wielowieyską przed Braunem i blogerami. To jest proszę Państwa potrójne bingo. I wszystko byłoby całkiem czarne, gdyby nie to, że wypowiedzi dla GW odmówił Warzecha Łukasz. Czy to nie dziwne?

 

Teraz ogłoszenie: od czwartku zaczynają się w Warszawie Targi Książki Historycznej, zapraszam serdecznie wszystkich, moje stoisko znajduje się tuż obok stoiska IPN. Handlujemy przez 4 dni, do niedzieli.

 

Trwa promocja książki „Atrapia” na stronie www.coryllus.pl. Można ją kupić w cenie 15 złotych plus koszta wysyłki. Sprzedajemy także ostatnie egzemplarze „Dzieci peerelu”. Wznowienia na razie nie będzie. 

 

Książki nasze zaś można kupić w księgarniach:

 

Księgarnia Wojskowa, Tuwima 34, Łódź

Księgarnia przy ul. 3 maja Lublin

Tarabuk – Browarna 6 w Warszawie

Ukryte Miasto – Noakowskiego 16 w Warszawie

W sklepie FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie

U Karmelitów w Poznaniu, Działowa 25

W księgarni Gazety Polskiej w Ostrowie Wielkopolskim

W księgarni Biały Kruk w Kartuzach

W księgarni „Wolne Słowo” w Katowicach przy ul. 3 maja.

W księgarniach internetowych Multibook.pl i „Książki przy herbacie” oraz w księgarni „Sanctus” w Wałbrzychu.

No i oczywiście na stronie www.coryllus.pl

KOMENTARZE

 • @ AUTOR
  RE: Otóż rozumie on [Ziemkiewicz - M.], że powinien się ustawić w takim miejscu, żeby z jednego miejsca na niego trochę dmuchało, a z drugiego trochę grzało. I żeby było git.

  --- Sama istota rzeczy. Wielkie brawo, Coryllus.
 • @night rat 16:22:32
  Juz czytelnicy Rzopy, tej dawniejszej oczywiscie, zauwazyli, ze "RAZ" nie wydaje sie potrafic zyc bez szmaty muchniaka, ze ciagle z niej cytuje, polemizuje z wypowiedziami z niej. To ciagle cytowanie i polemizowanie to w istocie dowod na zabieganie przez "RAZ-a" o akceptacje przez rzeczony szmatlawiec, czyz nie tak?

  Podobne zjawisko da sie zaobserwowac na portalu Karnowskich wpolityce. Stakle tam ktos cytuje kogos ze szmatlawca muchniaka, z "Polityki," tefauenu, itp., polemizuje, a w istocie popularyzuje rzeczone media i robiace w nich kreatury.

  Sami nic oryginalnego, wlasnego, ci "prawicowi" pismacy nie wydaja sie w stanie napisac.
 • źródło
  proszę o linka do tego wywiadu udzielonego gazecie
 • @taba 16:44:25
  To nie jest wywiad tylko wypowiedź w tekście o Klubie Ronina. Idź człowieku do kiosku i sobie kup papierową wersję. Ja kupiłem.
 • @Pan Marky 16:30:40
  Właśnie tak.
 • @night rat 16:22:32
  Nie ma. To prawda.
 • @coryllus 16:49:44
  Ponoć kobieta to nie człowiek - ale niech będzie... nie pójdę do kiosku, bo go tu nie ma i nie kupię,
  internet też dla ludzi więc zapytałam.
  "Tekst o tym spotkaniu i o całej działalności klubu ukazał się dziś w GW"- dla mnie to wyglądało jak wywiad... nie podał Pan ani daty ani tytułu wypowiedzi a byłoby miło wiedzieć gdzie szukać.
 • @coryllus 16:49:44
  sama sobie znalazłam....miły to pan nie jest
  http://wyborcza.pl/magazyn/1,126715,12915726,Strzelnica_u_Ronina.html
 • dla tych co nie oglądali
  http://www.youtube.com/watch?v=gRIMAi6A8Gk
 • @coryllus
  Ma pan pełne gacie, ale żeby to w kółko obwieszczać ?

  Niech się pan opanuje.
 • Ma ktoś może link do artykułu Wybiórczej??
  Art jest w Piano, więc nie da się przeczytać.
 • dożyliśmy czasów kiedy Ziemkiewicz ostrzega Wielowieyską przed Braunem"
  Mamy demokrację, każdemu wolno mówić.

  Tylko po co?

  I czy różni się RAZ w tym ustawianiu się.. od całej reszty?

  Niczym.
 • @mruczek 19:19:17
  Idź mruczeć gdzie indziej. OK.
 • @rerak 20:38:06
  Twoje wizje są tak realistyczne jak filmy Piestraka.
 • Widze że Braunowi zaczyna walić na dekiel
  Spotykacie się, opowiadacie jakies debilizmy o strzelaniu do dziennikarzy, i to przy przy publiczności a potem wielkie halo "ZDRADA, ZDRADA!!!". Co to było, tajne spotkanie spiskowców przed zamachem czy co? Rewolucjoniści, psiamać.

  Czym się różnicie od tego prorządowego debila:
  http://www.wprost.pl/ar/356924/Nie-podwazac-demokracji/
  ?
  Bo na mój gust niespecjalnie się różnicie. Ziemkiewicz chyba to zrozumiał i uznał że jesteście po jednych pieniądzach.

  I tak na koniec - ja nie wiem jak ponoć znany i poczytny bloger może tak beznadziejnie pisać. Tego sie zwyczajnie nie da czytać, nie bardzo wiadomo o co chodzi, bla bla bla ZDRADA bla bla bla, setki pustych słów i brak treści, że o jakiejś finezji z litości nie wspomnę.
 • @coryllus 22:24:52
  RE: @rerak 20:38:06 Twoje wizje są tak realistyczne jak filmy Piestraka.

  --- Oraz rzadkie jak biegunka.

  Na Nowym Ekranie jest obecnie wysyp roznego polonofobicznego smiecia - rerakow, niedzisiejszych, mruczkow, panow pawlow, i tym podobnych.

  Nie wiem co ty o tym sadzisz, coryllus, ale ja uwazam, ze obecny upadek Polski to skutek obecnosci takiego smiecia w zyciu polskim, jego wymieszania z normalnymi Polakami.

  Uwazam, ze Polska nigdy sie nie podniesie z upadku jesli normalni Polacy nie odizoluja sie fizycznie od tego elementu.
 • @kris29 00:54:23
  Jest proste rozwiązanie: nie czytać coryllusa, czytać Ziemkiewicza. I już.
 • @Pan Marky 01:59:59
  Dlatego właśnie ich wywalam.
 • @night rat 02:59:04
  Świetne.
 • @rerak 03:34:43
  Nikogo nie przeproszę, a ciebie wyrzucę stąd po prostu.
 • @rerak 03:37:14
  RE: Racja- taki śmieć jak Marky powinien zniknąć z publicznej dyskusji.

  --- Co, twierdzisz, ze ja gdzies napisalem ze "taki smiec jak Marky powinien zniknac," itp.?

  Twierdzac tak, dwukrotnie pokazujesz swoja ubecka mentalnosc - jako klamca i cenzorek-zakapiorek.

  Ja nie postuluje, zeby tobie i tobie podobnym odebrano wolnosc wypowiedzi, ale zeby pogonic was z polskiej spolecznosci, tak, aby normalni Polacy nie musieli zyc w fizycznej bliskosci, wymieszani z takim gownem jak ty.

  Wtedy zapanuje w Polsce spokoj i harmonia.

  To, ze jej nie ma, to wina takich swoloczy jak ty.
 • ...miszczu wieszczu
  bez przypierdolenia Ziemkiewiczowi albo innemu Łysiakowi miszczu zle się czuje no i jeszcze bez zgody miszczcza jakieś pismaki chcą wydawac gazetę.Zgroza po prostu jak tak można ! Tekstu nie czytałem ,sam tytuł wystarczy, poz tym na dzieła grafomanów szkoda czasu. Pozdrawiam i zdrowia życzę.
 • @coryllus 08:12:24
  RE: Dlatego właśnie ich wywalam.

  --- Ja, jak moze pamietasz, nie pochwalam cenzury. Jednak uwazam, ze na twoim blogu ty jestes panem i wladca.

  Poza tym co wolno Coryllusowi czy Lazarzowi, tego nie wolno rerakom, tabom, i podobnej mierzwie.

  Nie pisze tego lizusowsko - naprawde tak uwazam.

  Pozdrowienia.
 • Jest dziennikarka o nazwisku Gargas . "Nasza".
  Za czasów PIS-u miała program w TVP pt. "Misja specjalna". Wiele razy zwiastuny programu zapowiadały różne sensacje mające wstrząsnąć posadami III RP . Póżniej okazywało się , że program ,opierając się na poszlakach , opowiada o kradzieży 2 worków cementu gdzieś na prowincji.
  Ziemkiewicz działa w podobny sposób . Oczywiście jest o niebo zręczniejszy. Ziemkiewicz stręczył za Unią , czyli za zaborem ziem polskich przez Niemcy. Nie istnieje poważniejszy zarzut dla osoby publicznej. Ta sklonność niemiecka odbiła mu się niedawno czkawką , ponieważ w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi sprzed paru miesięcy (2-3) zadeklarował , że w przypadku rozbioru on optuje za Niemcami . Najgłupsze , albo najgorsze , w tej wypowiedzi jest sugestia , że podbijani o czymkolwiek decydują .
 • @Pan Marky 01:59:59
  "Na Nowym Ekranie jest obecnie wysyp roznego polonofobicznego smiecia - rerakow, niedzisiejszych, mruczkow, panow pawlow, i tym podobnych."

  Raczej mniej lub bardziej chorych na umyśle oszołomów i grafomanów.
 • @coryllus 08:11:48
  "Jest proste rozwiązanie: nie czytać coryllusa, czytać Ziemkiewicza. I już."

  Dziekuję za rade, na pewno będę stosował.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031