Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
510 postów 3373 komentarze

baśń jak niedźwiedź

coryllus - światło szeleści, zmawiają się liście na baśń co lasem jak niedźwiedź się toczy

Zabawa w więzienie czyli rąsia w rąsię

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamiętam jak Ziemkiewicz ku uciesze tego drugiego co nosi trampki do marynarki, odczytywał pozew Michnika

 Pamiętam jak Ziemkiewicz ku uciesze tego drugiego co nosi trampki do marynarki, odczytywał pozew Michnika. Nie śmieszyło mnie to wcale, a to z tego prostego powodu, że w państwach poważnych mało kto się śmieje z pozwów. Ziemkiewicz się jednak śmiał i śmiali się jego koledzy. Niedawno informacja o tym, że odbędzie się pierwsza rozprawa pojawiła się na portalu braci Karnowskich. Ozdobiona jest ona opisywanym tu już przeze mnie zdjęciem Jacka Karnowskiego w koszuli na tle dekoracji znanych z amerykańskich filmów kryminalnych. Udaje Karnowski po prostu człowieka niewinnie zatrzymanego, który drwi z tych co go zatrzymali bo jest przecież niewinny. Zdjęcie to ma przekonać czytelników, że Karnowski jest bezwzględnie wiarygodny. Myślę, że podobnie jest z pozwem Michnika. Przekonuje mnie do tego wczorajszy artykuł Wielowieyskiej w GW dotyczący Klubu Ronina. W poważnym państwie, poważny publicysta nie udzielałby wypowiedzi gazecie, której naczelny pozwał go do sądu o dwa słowa. A jednak Rafał Ziemkiewicz takiej wypowiedzi udzielił. Kontekst jej opisywałem wczoraj. Sprawa ma dalszy ciąg, bo w nocy pojawiły się na blogach relacje z wieczoru w Klubie Ronina, który odbył się 10 września tego roku. Widać tam jak Grzegorz Braun opowiada o strzelaniu. Zarówno Ziemkiewicz i, jak przypuszczam, Karnowski, nie mówiąc już o tych którzy popierają linię polityczną GW, nie zauważyli, że to właśnie Braun ma proces toczący się od wielu lat. Proces prawdziwy, który wielu ludzi śledzi i który toczył się do niedawna przy drzwiach zamkniętych. Nie przypominam sobie, by fotografujący się na tle więziennych dekoracji Karnowski wysłał swoich reporterów do sali sądowej, w której odbywa się proces przeciwko Braunowi i pokazał to wszystko u siebie na portalu, chociaż już można, bo rozprawa jest odtajniona. Każde pierdnięcie Ziemkiewicza jest tam relacjonowane po pięćdziesiąt razy, ale proces Brauna nie będzie tam pokazany nigdy. I ja się nawet nie próbuję zastanawiać dlaczego. Odpowiedzi na to pytanie udzieliła mi wczoraj Dominika Wielowieyska, w jej tekście pojawia się bowiem stwierdzenie, że Braun to wariat i nikt nie traktuje go serio. Ja nie wiem czy Braun to wariat, nie znam też nikogo kto powiedziałby to głośno. Pewnie z powodu ostrożności procesowej. Jednak to Braun ma prawdziwy proces, o pobicie policjanta, a nie Ziemkiewicz, którego pozywają po to chyba, żeby mu umożliwić w końcu publikowanie w „Wysokich obcasach”. Innego wytłumaczenia dla tych eventów nie mam. Karnowski zaś chce przy tym wszystkim uwiarygodnić się sfingowanym więzieniem na zdjęciu. I jeszcze próbuje nas przekonać uśmiechem, że to taki żart, ale wcale niezły.

To jest proszę Państwa ważnych sygnał od naszych, który ja interpretuję w sposób następujący: niech wam się nie wydaje, że jesteśmy tu po to, by obronić was przed kimkolwiek. Jesteśmy tu po to, by się promować wraz z naszym kolegą Rafałem, a czynimy to po to, by władza miała łatwiejsze zadanie przy zarządzaniu tym całym bydłem. Jest bowiem część społeczeństwa cywilizowana, do której aspirujemy wraz z bratem, czyli budżety na poziomie GW, jesteśmy my, którzy udajemy prześladowanych, żeby do tych budżetów doskoczyć i jest cała reszta. Magma, z której wynurzają się potwory. Nimi nikt nie będzie się interesował. Nawet jeśli kogoś tam zabiją jak tego całego Rosiaka, to przecież nic. Ważne, żeby podziały były wyraźne i łatwe do zapamiętania. Dla podkręcenie atmosfery grozy pokażemy czasem na zaprzyjaźnionym blogu Józefa Monety tego całego Brauna, co mu tam proces wytoczyli nie wiadomo o co i już. Będzie dobrze, zobaczycie. O tym, byśmy zajęli się kimś aresztowanym naprawdę, kimś prześladowanym naprawdę mowy nie ma. Na tym bowiem polega nasza aranżacja, by wszystko było udawane. Od pozwu dla Ziemkiewicza po te kartki, które trzymamy w rękach, na których są nasze nazwiska. Tak to mniej więcej wygląda.

 

Ja to jeszcze raz powtórzę: myk polega na tym, że zamiast realności mamy narrację, fakty przegrywają z wymysłami. Braun ma proces i Ziemkiewicz ma proces. Nie są to jednak wydarzenia jednakowego kalibru. Ktoś siedzi w więzieniu i być może należałoby mu pomóc, a Karnowski i jego zespół lansują się za pomocą więzienia, bo to fajne i przekonujące. Ludzie są zastraszani naprawdę, ale my się interesujemy procesem Ziemkiewicza, który w tym samym czasie donosi na blogerów do Wielowieyskiej. Wszystko zaś zmierza ku znanej nam już poincie. Brzmi ona: zapomnijcie o zwycięstwie, bo ono nie jest dla was. Macie się emocjonować nami i naszymi przygodami, które sami wymyślamy w długie niedzielne popołudnia. To będzie treść waszego  życia. A jak się komuś nie podoba to go oskarżymy o chęć zastrzelenia Brunona Ka z kołkowca. I nie ma znaczenia, że jest niewinny, bo to właśnie niewinny powinien drżeć, a uśmiechać na tle więziennych pasków na ścianie może jedynie redaktor Karnowski, bo on rozumie całą konwencję tej gry. 

 

Teraz ogłoszenie: od czwartku zaczynają się w Warszawie Targi Książki Historycznej, zapraszam serdecznie wszystkich, moje stoisko znajduje się tuż obok stoiska IPN. Handlujemy przez 4 dni, do niedzieli.

 

Trwa promocja książki „Atrapia” na stronie www.coryllus.pl. Można ją kupić w cenie 15 złotych plus koszta wysyłki. Sprzedajemy także ostatnie egzemplarze „Dzieci peerelu”. Wznowienia na razie nie będzie.

 

Książki nasze zaś można kupić w księgarniach:

 

Księgarnia Wojskowa, Tuwima 34, Łódź

Księgarnia przy ul. 3 maja Lublin

Tarabuk – Browarna 6 w Warszawie

Ukryte Miasto – Noakowskiego 16 w Warszawie

W sklepie FOTO MAG przy stacji metra Stokłosy w Warszawie

U Karmelitów w Poznaniu, Działowa 25

W księgarni Gazety Polskiej w Ostrowie Wielkopolskim

W księgarni Biały Kruk w Kartuzach

W księgarni „Wolne Słowo” w Katowicach przy ul. 3 maja.

W księgarniach internetowych Multibook.pl i „Książki przy herbacie” oraz w księgarni „Sanctus” w Wałbrzychu.

No i oczywiście na stronie www.coryllus.pl

KOMENTARZE

 • @autor
  Są jeszcze inne poziomy. Poziom płk. Lewińskiego (wszak nie dziada), o którym wszak nie przeczytasz poza NE, czy też poziom tej pani (oj widzisz, nieszczęśliwie zapomniałem imienia) co się chciała podpalić pod Sejmem, bo zrobili z całej rodziny dziadów.

  Media, jak starożytny wąż, zżerają swój własny ogon - tworzą fakty, komentują je, nadają tempo faktom: podają im dopalacze, podstawiają kroplówki, grzebią ... czasem wskrzeszają. Media to biznes. I tak jak w sądzie nie chodzi o sprawiedliwość, tak w nich nie chodzi o informowanie.

  Z drugiej strony: kogo obchodzi z czego mają żyć uczciwe media.

  Na Ukrainie, słyszałem że mówią wprost - zapłacisz to napiszemy o tobie, nie zapłacisz to kim byś nie był nie będzie o tobie nawet linijki.

  Celebryci "nasi" to ludzie inteligentni - bo wiedzą ile muszą nam dać, by być dla nas wiarygodnymi i czego nie robić, by się nie narazić na prawdziwy gniew ze strony dysponentów panów od śrubek. W tym "między" w najlepsze kwitnie biznes.

  PS Nie wiem czy widziałeś tę idiotyczną akcję:
  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zagadkowe-plakaty-na-ulicach-kto-broni-dziennikarza-wyrzuconego-za-trotyl_291666.html

  Tak jakby Gmyzowi nie lepiej było dać nową robotę w GaPolu - ale nie, lepiej zbijać na tym "kapitał". To już kolejna z serii idiotycznych akcji obliczonych na samonadmuchanie. Najbardziej żenujące była podczas wizyty Rosjan w Warszawie.
 • @Prezydent RzBiK 10:02:32
  Gmyz jeździ teraz na wieczorki razem z Markiem Królem
 • @coryllus 10:10:46 Grunt to być tym, który mówi co kto inny może - samemu sobie granic nie wyznaczając
  Gdy PiS robi deale z SLD to się nazywa konieczny kompromis. Gdy jednak LAS SMOLEŃSKI nie ma się gdzie podziać i jedynie "sowi" NE wyciąga rękę (dzwoniłem, dzwoniłem... nawet św. Anna się wypięła) to się nazywa już ZDRADA !
 • I W STADZIE OWIEC
  I w stadzie owiec wilka w przebraniu znajdziemy
  Żywot tam swój wiedzie choć kąsa delikatnie
  Dopiero gdy owce strzygą o nim się dowiemy
  Bo do tej pory prowadził swe życie dostatnie

  Dopadnie i wilka w spokojnym stadzie zgroza
  Gdy do gładkiej skóry i jemu się juhas dobierze
  Zniknie z szczwanego pyska tu metamorfoza
  I oczyści się powietrze dotąd duszne i nieświeże

  Choć owce spokojne są z reguły w stadzie
  To bywa że i w nie czasem diabeł zły wstąpi
  I choć beczą stojąc jak te trusie w zasadzie
  To stratują i wilka czy ktoś tutaj w to wątpi
 • zdanie
  " w państwach poważnych mało kto się śmieje z pozwów"

  spowodowało, że już nie muszę notki czytać do konca. Widocznie znamy dwie różne 3 RP...
 • Wszystko racja.
  Gdyby Braun był republikaninem jak Ziemkiewicz, nie jakimś religiantem i zwolennikiem hierarchii społecznej, wszystko by mu uszło.
 • Przeczytałam ten bełkot beznadziejny i uwierzyć nie mogę w to co czytam.
  Otóż jakie wnioski ?
  Za to że Brauna
  niesłusznie prześladują
  Karnowscy i Ziemkiewicz są winni:))))
  Na najbliższych torach w ramach protestu
  powinni się może położyć ??? :)))
  A może to inaczej wygląda.
  Może trzeba Karnowskiego i Ziemkiewicza pogrążyć
  za odważne artykułowanie niepoprawnych poglądów
  i zdolność ich rozpowszechniania.
  Jestem właśnie świeżo
  po przeczytaniu tekstu Ziemkiewicza
  przedrukowanego z Rzepy u Karnowskiego
  właśnie.
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/41328-ziemkiewicz-standardy-okraglostolowej-demokracji-wyznacza-wiekopomne-wskazanie-towarzysza-bieruta-wladzy-raz-zdobytej-nie-oddamy-nigdy
  Tekst jest dobry i odważny
  a co widać w komentarzach:)))
  Jeden wielki atak
  że Ziemkiewicz zdrajca:)))) bo u tego h.. Hajdarowicza
  publikuje :))))
  O meritum z artykułu nic :))
  Weszłam tu i co czytam że Ziemkiewicz zdrajca bo
  w Gów ...e dał głos :)))))
  To wygląda na zmasowany atak wroga:)))
  Dla mnie nie istotne gdzie
  kto coś mówi ważne CO MÓWI ale jak widać
  każdy pretekst jest dobry żeby
  fakty zakrzyczeć i bełtać ludziom w głowie,
  zacierając granice kto wróg a kto przyjaciel.
  Dziel i rządź mówi stara maksyma
  i jej zastosowanie tu widzę.
  Na sraczkę "Laxigen"
  Nie wiem czy znany i popularny w blogosferze
  autor tego tekstu
  to tylko pożyteczny idiota
  czy już konfident
  ale świetnie się wpisał tym tekstem
  w zapotrzebowanie władzy.
 • "Salon" się przestraszył
  Myślę, że Michnik & co bardzo się przestraszyli ONR-u i tego całego nowego Ruchu Narodowego i postanowili wyciągnąć rękę do bardziej "umiarkowanych" sił, które reprezentuje w ich imieniu Ziemkiewicz. RAZ w końcu żadnych żydów nie będzie palił... Dzisiaj wyborcza atakuje Michalkiewicza, zobaczymy co dalej będzie...
 • @mrx 14:30:43
  "Dzisiaj wyborcza atakuje Michalkiewicza,"
  a mają za co bo cały net się z tego śmieje.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NlEiY50HGvw
  Okrągłostołowy
  kant czuje już swąd
  palących gaci.
 • @prof.doc.hab.inka1 14:41:11
  481 głosów na tak, 32 głosy na nie, 59284 odtworzeń, calutki internet się śmieje :-) Michalkiewicz jest atakowany za wystąpienie w jakimś kościele, w którym zresztą mówił to samo, co mówi na każdym spotkaniu. Michalkiewicz ma swoje nazwijmy to odloty, podobnie jak wspomniany w tym wpisie Braun, ale jest w porządku.
 • @mrx 14:49:16
  Nie ważne co mówią ważne że po nazwisku:)
  sonda pod artykułem :
  WASZYM ZDANIEM
  Czy zgadzasz się z MICHALKIEWICZEM
  tak 78%
  nie 22%
  http://www.fakt.pl/Publicysta-Stanislaw-Michalkiewicz-w-Telewizji-Trwam,artykuly,189351,1.html
 • @Niedzisiejszy 11:39:30
  Pan w ogóle zrozumiał ten tekst? Chyba nie.
 • @prof.doc.hab.inka1 14:25:00
  No oczywiście, że są winni. Zdjęcia se we więźniu porobili to chyba winni. Nie?
 • @coryllus 15:32:36
  Gratuluję poziomu.
  A tu :
  co o swoim procesie myśli Ziemkiewicz .
  nie widzę tu żadnej imputowanej martyrologii a wręcz przeciwnie.
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AclyArFrSwk#!
 • @Iza 16:05:41
  A może to zasługa autora ?
 • @coryllus 15:31:38
  nie , łaskawco. Po takim sformułowaniu uważam że nie ma sensu dalej brnąć. Sorry
 • @Pan Marky 16:45:26
  " ... masz ten insight, " :))))
  Raczej
  marketing:)))
  "Trwa promocja książki „Atrapia” na stronie www.coryllus.pl. Można ją kupić w cenie 15 złotych plus koszta wysyłki. Sprzedajemy także ostatnie egzemplarze „Dzieci peerelu”. Wznowienia na razie nie będzie.  Książki nasze zaś można kupić w księgarniach:"
 • @coryllus 15:31:38
  jeszcze słówko, żeby nie było nieporozumień. Uważam że każdy, kto obecną RP (mniejsza o numer) uważa za państwo poważne i praworządne, sam jest niepoważny. Co najmniej niepoważny...
 • @Niedzisiejszy 16:58:44
  Nie brnij. Spadaj.
 • @Pan Marky 18:02:19
  "Mądrej głowie dość dwie słowie.":)
 • @autor
  Kiedys tam byli koncesjonowani opozycjoniści Kuroń i Michnik a teraz sa koncesjonowani zoologiczni prawicowcy Ziemkiewicz,Cejrowski,Terlikowski i inni.I jedni i drudzy uczynili sobie dochodową profesję z wpuszczania w gwizdek pary społecznego wkur...a.Pies z kulawą nogą ich chędożył.I jednych i drugich
 • @Pan Marky 18:44:03
  :))) Teraz to dopiero błysnąłeś intelektem :)))
 • @Pan Marky 18:00:07
  Nie przekręcaj ludziom nzawisk, bo to swiadczy o kiepskiej inteligencji!!!
  Nie siej też kitu, że red. ZIEMKIEWICZ, któremu nie jesteś godzien czyścić butów, "być może zaprzyjażni się z red. Michnikiem" , co jest wynikiem rozchwianego myślenia!!!
 • @asasello 18:45:55
  A ty jesteś "koncesjonowanym komentatorem"!!! , i potrafisz tylko obrażać ludzi!!!
 • @coryllus 18:04:01
  "Nie brnij. Spadaj."

  ot, poczytać człeka z dyplomem....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031